TIEŇ BROKÁTOVÉHO ZÁVOJA - HUANG LIAN JIE DU WAN - TCM Herbs

Kód: TCH012
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Tradičná čínska medicína. Nachladnutie a alergia - prírodné antibiotikum proti infekciám s horúčkou.

Detailné informácie

Podrobný popis

TIEŇ BROKÁTOVÉHO ZÁVOJA - HUANG LIAN JIE DU WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vylučuje toxické teplo RE DU
Odvádza oheň HUO z troch ohnísk

Vysušuje vlhko

Odstraňuje latentné horko REL

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

angína
infekcia s horúčkou
zápal stredného ucha
kožné zápaly
zápal prsníkov 
akútne zápaly a infekcie - zápal žalúdka (gastritída), zápal žlčníka a žlčových ciest(cholecystitída), zápal pečene (hepatitída), zápal ústnej sliznice a afty (stomatitis), zápal ďasien (periodontitis), zápal močového mechúra a močových ciest (uretritis) , kožné zápaly a ekzémy (dermatitis), zápal pľúc (pneumónia), zápal krčných mandlí - hnisavá angína (tonsilitis), zápaly stredného ucha (otitis), zápaly spojiviek (conjunctivitis), všade tam, kde je vysoké CRP a vysoká sedimentácia, čo zodpovedá bakteriálnym zápalom
nespavosť
vysoký krvný tlak
bolesti hlavy
klimakterické návaly a potenie
psychický nepokoj a podráždenosť
kožné vyrážky, ekzémy a kožné infekcie

 

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylinná zmes sa v Číne používa ako prírodné antibiotikum proti infekciám s horúčkou. Infekcia je podľa čínskej medicíny spôsobená preniknutím teplého toxínu do organizmu a jeho pomnožením vznikajú také príznaky ako je horúčka, podráždenosť, suché ústa, začervenané bolestivé suché hrdlo, opuchnuté lymfatické krčné uzliny a celkové známky zápalu. Taktiež aj na koži sa môžu prejaviť kožné lézie typu karbunkulov, kožných vredov či hnisavých výtokov.

Podľa posledných výskumov má táto zmes výrazný antimikrobiálny efekt a pôsobí ako širokospektrálne antibiotikum proti celému radu mikróbov a plesní, pričom nemá vedľajšie účinky. Byliny v zmesi vylučujú teplý toxín z organizmu a ochladzujú teplo.

Rozbor bylín v zmesi: Účinná liečba tohto stavu vyžaduje, aby teplosť či oheň boli vylúčené z celého organizmu. Cisárská bylina Huang lian prečisťuje teplosť, purguje oheň a odstraňuje jed predovšetkým zo stredného ohniska. Minister Huang qin prečisťuje teplosť z horného ohniska a asistent Huang bai z dolného ohniska. Druhý asistent Zhi zi odstraňuje teplosť a oheň zo všetkých troch ohnísk prostredníctvom moči a súčasne ukľudňuje ducha.čných receptúr. Výrobca striktne dbá na dodržiavanie receptúr uvádzaných v lekárskych knihách starých autorov.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade nedostatku jang YANG XU, chladu v slezine PI HAN XU. 

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: