DOPRAVA ZADARMO na Zásielkovňu pri nákupe nad 30€. (Platí pre objednávky do max 5kg.)

ZÁTIŠIE PUSTOVNÍKA CHANGA - FENG WAN mod. - TCM Herbs

Neohodnotené
 
Akcia Zväčšiť
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
Bežná cena €18
Ušetríte €2 (–11 %)
€16
Značka TCM Herbs
Kategória Z prírody
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH114 Objem: 100 tabliet / 30 g 3 - 7 dní €18 €16
   
 

ZÁTIŠIE PUSTOVNÍKA CHANGA - FENG WAN mod. - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:

  • Vylučuje škodlivý vietor z povrchu FENG XIE QI
  • Utišuje vnútorný vietor pečene GAN NEI FENG

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o novo zostavenú zmes z bylín, ktoré vylučujú škodlivý vietor FENG. Tento vietor sa najčastejšie prejavuje príznakmi ako sú svrbenie kože, kožné vyrážky a ekzémy, svrbenie hrdla a mäkkého podnebia, svrbenie nosu, svrbenie a slzenej očí, kýchanie, výtok z nosu či upchaný nos, pískanie na hrudi pri nádychu, sťahovavé opuchy a začervenanie na koži apod.

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: Všetky byliny v tejto zmesi vylučujú škodlivý vietor FENG a to jak vonkajší, tak i vnútorný. K základnej byline so širokým "veterným" spektrom pôsobnosti, ktorý vylučuje jak vonkajší chladný vietor FENG HAN XIE QI, tak i vonkajší horký vietor FENG RE XIE QI, patrí Fang feng. Jej teplá povaha a pálivá a súčasne i sladká chuť z nej robí najuniverzálnejšiu bylinu pre vylúčenie veternej škodlivosti, ktorá zároveň nepôsobí nijak agresívne.
K bylinám, ktoré vylučujú chladný vietor FENG HAN XIE QI (podľa TCM sa jedná o byliny, ktoré otvárajú povrch vďaka svojej štipľavej zahrievajúcej povahe), patrí Cang er zi, Bai zhi a Jing jie. Používajú sa pri svrbivých vlhkých a mokvavých ekzémoch či pri chorobách "z ofúknutia" ako sú zápaly nosných dutín, bolesti zubov, bolesti trojklanného nervu, bolesti hlavy v nadočnicových oblúkov apod.
Medzi byliny, ktoré vylučujú horký vietor FENG RE XIE QI (podľa TCM sa jedná o byliny, ktoré otvárajú povrch vďaka svojej štipľavej ochladzujúcej povahe), patrí Bo he a Niu bang zi. Používajú sa pri svrbivých vyrážkach a koprivke. Podobne i Bai ji li vypudzuje škodlivý vietor pri svrbivých ekzémoch, rovnako ako vnútorný vietor z pečene GAN NEI FENG. Bai xian pi ochladzuje horúčosť RE a vylučuje vlhko SHI, zastavuje svrbenie a odstraňuje horúci toxín RE DU. Používa sa pri vyrážkach a ekzémoch z vlhka a horúčosti a pri vredoch a zápaloch kože so svrbením.

Dávkovanie: Bylinné tablety sa užívajú 3 x denne 4 tablety, deti od 3 do 12 let 2 tablety denne (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity obtiaží dávku 2 - 3x vyšší). V prípade vynechania (zabudnutia) jednotlivej dávky možno použiť následnú dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri vynechaní rannej dávky 4 tbl. si na poludnie možno vziať 8 tbl.).Často sa kombinujú s bylinnými zmesami, ktoré sa používajú pri kožných ochoreniach ako napr. Pätoro uhasení sopky (kód TCH011),Vychladnutie horúcej platne (kód TCH013), Zvlečenie hadej kože (kód TCH019), Vysušenie ryžových terás (kód TCH021), Vánok hodvábneho vejára (kód TCH113), Pohladenie medvedíka pandy (kód TCH115), ale môžu sa pridávať k bylinným zmesiam pri alergiách ako je Chlad rannej hmly (kód TCH002), Krehkosť zvinutého lístku (kód TCH003), Vyvanutie dračej jaskyne (kód TCH007),Zvlaženie vyprahlej stepi (kód TCH033) apod. Táto zmes sa používa po dobu potiaží, potom sa vysadí.

Nepoužívať: V prípade kedy chýbajú prejavy vetru FENG.

Balenie: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tabliet je pri výrobe použité 5 g surových bylín)

Každá šarža bylinných tabliet je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarskom Schlierene a to na identifikáciu bylín, ďalej na ťažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú okrem iného aj na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom. Ako jediná spájajúca látka je prírodná mikrokryštalická celulóza v obsahu 1 %. Bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické látky ani kyselinu aristolochovú.
Z vyššie uvedeného vyplýva, že bylinné tablety TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v zmesi je 5 x vyššia) a kvality (absolútne bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny (a prírodnej medicíny vôbec) predstaviť a dopriať! 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.