ZDOLANIE OHNIVÉHO ZRÁZU - DAO CHI WAN - TCM Herbs

Kód: TCH016
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

ZDOLANIE OHNIVÉHO ZRÁZU - DAO CHI WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Ochladzuje teplosť RE srdca
Znižuje oheň HUO srdca
Pôsobí močopudne

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

stomatologické  - afty, zápaly ďasien, paradentóza, bolesti zubov

urologické - zápaly obličiek a močového mechúra chronické bez baktérií, infekcie močových ciest, obličkové a močové kamene, krv v moči

ostatné - nespavosť, nočné mory hlavne u detí, vysoký krvný tlak, zápal mozgu, šarlach

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto zmes je určená k liečbe „tepla v srdci a v tenkom čreve“. Pretože srdce je umiestnené v hrudníku a riadi ducha, naruší prítomnosť tepla v srdci myseľ a zapríčiní podráždenosť a pocit tepla na hrudi. Srdce je spojené cez pažerák do hrdla a úst. Preto sa objaví aj smäd na studené nápoje a začervenaná tvár. V prípade, že teplo zo srdca putuje ďalej do úst (pretože ústa a jazyk sú „výhonky“ srdca), objavia sa aj ťažkosti v ústach typu zápalov ďasien, afty, opuchnuté ďasná a bolesti zubov.

Rozbor bylín v zmesi: Sheng di huang vyživuje YIN ľadvín a ochladzuje srdcový oheň, Zhi zi ochladzuje teplo, vylučuje vlhko a ochladzuje krv, Dan zhu ye ochladzuje teplo a vylučuje vlhko, podporuje močenie, Gan cao ochladzuje teplo a uvoľňuje teplý toxín, harmonizuje ostatné byliny v zmesi, Hua shi vylučuje vlhko a teplo močením, ochladzuje teplo v močovom mechúre, Fu ling vylučuje vlhko močením a ukľudňuje srdce, Tong cao ochladzuje teplo a podporuje močení, Mang xiao ochladzuje teplo.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade nedostatočnosti sleziny PI QI XU.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: