Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Ako na citlivú pleť ?

Čo by mala spĺňat prírodná kozmetika na citlivú pleť ? 

V prvom rade musí spĺňať základné podmienky pre prírodnú kozmetiku:

  • nesmie obsahovať parafín, vazelínu a iné ropné produkty - látky cudzie ľudskému organizmu
  • nesmie obsahovať žiadne syntetické konzervačné látky, farbivá a parfémy
  • mala by byť zložená z kvalitných surovín z ekologického poľnohospodárstva
  • nesmie byť testovaná na zvieratách

Najvhodnejšia prírodná kozmetika na ciltivú pleť :

Obsahuje čo najmenej zložiek, aby sa znížilo riziko alergickej reakcie. Ak je v zložení (ingredients) príliš veľa zložiek, nikdy neviete, čo vám spôsobí podráždenie.

Neobsahuje ani parfém v podobe éterických olejov a ich súčastí. V prírodnej kozmetike sa používajú pre parfemáciu kozmetiky éterické oleje. Éterické oleje okrem toho, že krásne voňajú, majú aj regeneračné, upokojujúce a hojivé účinky. Citlivá pleť ich však nemusí zniesť. Preto je lepšie, ak prírodná kozmetika neobsahuje vôbec žiadnu parfemáciu, ani v podobe éterických olejov.

Neobsahuje výťažky z rastlín. Hoci sú rôzne výťažky z liečivých bylín pre pleť prospešné, či už na regeneráciu, upokojenie, elimináciu drobným zápalov, akné a pod., citlivá pleť môže nepriaznivo reagovať aj na výťažky z byliniek. Samozrejme aj toto je individuálne. Pri extrémne citlivej pleti je vhodné vyhľadať kozmetiku, ktorá neobsahuje ani výťažky z bylín.

Čo by teda prírodná kozmetika na citlivú pleť mala obsahovať ?

Kvalitné rastlinné oleje. Rastlinné oleje za studena sú pre našu pleť naprirodzenejšie, pretože sa zložením veľmi podobajú tukom v pokožke. Pleť ich veľmi dobre znáša, majú regeneračné, hojivé a ochranné účinky.

Prírodné zvlhčujúce látky ako napr. rastlinný glycerín, caprilic triglycerid, bambucké maslo, včelí vosk...

Prírodné konzervačné látky, ktoré zaručia čistotu a stabilitu kozmetikého prípravku napr. prírodný vitamín E,C kyselina mliečna...

Vždy treba zvážiť nakoľko je vaša pleť citlivá. Pokiaľ nejde o extrémnu citlivosť, môžete používať v podstate ktorúkoľvek radu na citlivú pleť od výrobcov certifikovanej prírodnej kozmetiky ako Logona, Neobio, Sante, Lavera Basis Sensitive, Saloos....

Ak máte naozaj extrémne citlivú pleť, je vhodné vyhľadať špeciálnu radu, ktorá neobsahuje už spomínané éterické oleje a výťažky z rastlín napr. Mandľová rada Weleda, Logona Free.

Niektoré typy citlivej pleti však nemajú s kvalitnými prípravkami, ktoré obsahuje aj éterické oleje problém. Naopak urobia veľmi dobrú službu. Majú hojivý, protizápalový účinok. Jemne tonizujú, ošetrujú a celkovo zlepšujú vzhľad pleti. Na citlivú pleť sa najviac osvedčili éterické oleje z levandule, ruží, harmančeka. Najlepšie je naozaj vyskúšať, čo vašej pleti dobre sadne.

Na ošetrenie citlivej pleti môžete vyskúšať aj čisté rastlinné oleje Saloos lisované za studena. Sú veľmi jemné a riziko alergickej reakcie je minimálne. Znesie ich aj naozaj veľmi citlivá pleť. Odporúčame vám vyskúšať čistý mandľový, marhuľový, macadamiový, šípkový, pupalkový...

Prečo sa pleť stane citlivou ?

Existuje veľa príčin precitlivelosti pokožky: znečistenie životného prostredia, stres, dedičnosť..Pokožka sa stane suchou alebo naopak príliš mastnou, červenou, podráždenou. Svrbenie a pálenie nemusí byť viditeľné, ale predstavuje záťaž aj pre pokožku aj pre psychiku.

Stojí za vyskúšanie...

Mandľový krém Weleda  - Upokojí aj tú najcitlivejšiu pleť. Obsahuje veľmi málo zložiek.Obnovuje rovnováhu pokožky. krém neobsahuje esenciálne oleje abylinné extrakty.

100% Bambucké maslo - Jemná výživná starostlivosť o citlivú pleť. Čisté bambucké maslo. Neobsahuje už žiadne iné látky. Vhodné aj pre deti.

Levanduľová pleťová voda - Príjemne osvieži a upokojí citlivú pleť. Je veľmi jemná. Vhodná aj pre deti a na cestovanie na osvieženie a čistenie pleti. Obsahuje esenciálny olej z levandule.

Harmanček regeneračný pleťový olej Saloos - Vhodný aj na extrémne citlivú pleť. Má protizápalový a antialergický účinok. Obsahuje esenciálny olej z harmančeka.

Mandľový olej Saloos - Extra jemný čistý 100% rastlinný olej lisovaný za studena. Neobsahuje už žiadne iné prídavné látky. Vhodné pre veľmi citlivú pokožku aj pre deti.

Hydratačný krém na citlivú pleť Logona Free - Veľmi jemný hydratačný krém na citlivú pleť. Vhodný skôr na mastnú ciltivú pleť. Neobsahuje esenciálne oleje a bylinné extrakty.

Neutrálny odličovací olej Saloos - Vhodný na jemné čistenie ajtej najcitlivejšej pleti. Neobsahuje esenciálne oleje a bylinné exktrakty. Jemne a dôkladne čistí od nečistôt a makeupu.

Ruža regeneračný pleťový olej Saloos -  Vyživuje, ošetruje a chráni citlivú pleť. Zmierňuje zápaly a podráždenie. Obsahuje esenciálne oleje z ruží.

Pleťové čistiace mlieko Logona Free - Obsahuje veľmi málo zložiek . jemne čistí citlivú pleť bez podráždenia. Obsahuje ošetrujúce rastlinné oleje. Bez esenciálnych olejov a výťažkov z rastlín.

Ružová pleťová voda Saloos - Jemné prírodné tonikum na citlivú pleť. Obsahuje esenciálny olej z ruží. Tlmí podráždenie a zápaly. krásne rozjasňuje a ošetruje pleť.

Mandľové čistiace mlieko Weleda - Veľmi jemná krémová emulzia na čistenie citlivej pleti. Obsahuje malé množstvo zložiek. Bez éterických olejov a extraktov z bylín. Minimálne riziko alergickej reakcie.

Celú ponuku produktov na citlivú pleť nájdete tu: