Ušetri 10% s kupónom FLASH len do nedele 14.7.2024

Vynovená rada Arteris Nobilis Tilia

Nobilis Tilia uviedol do predaja vynovenú radu Arteris určenú na pleť s rozšírenými žilkami.

Rozšírené žilky je kozmetický problém, ktorý trápi mnoho žien. Objavuje sa hlavne na pleti suchej, svetlej a veľmi jemnej.

Problém rozšírených žiliek (kuperóza) súvisí s nedostatočnosťou žilného systému. Príčiny sú rôzne - vonkajšie aj vnútorné, dedičnosť, vysoký cholesterol, zvýšený tlak, tehotenstvo, stres, prudké zmeny teplôt. Žilky sa stávajú krehkejšie a ľahko môže dôjsť k ich prasknutiu. Potom sa na pokožke objavia nepríjemné žilky.

Objavujú sa najskôr v oblasti líc, neskôr na čele, brade, nose ale aj na krku a zátylku.

Pleť s rozšírenými žilkami býva často podráždená, červená. Na jej ošetrenie je potrebné zvoliť veľmi šetrnú a špeciálne prispôsobenú kozmetiku.

Produkty rady Arteris sú k pleti veľmi jemné, zároveň však majú ochranný účinok. Obsahujú špeciálne bylinné extrakty, ktoré posiľňujú cievne steny a zmierňujú prekrvenie.

Krém na rozšírené cievky Arteris

Je koncipovaný ako prírodná mikroemulzia, čo znamená, že má výbornú vsrebateľnosť a zároveň si zachováva účinnosť obsiahnutých bylinných zložiek. Bylinné extrakty podporujú pevnosť a pružnosť cievnych  stien a zabraňujú tvorbe nových prasknutých cievok.

Pleťová maska na rozšírené cievky Arteris

Má špeciálnu textúru s tekutými kryštálmi, ktoré uvoľňujú aktívne látky do pokožky. Maska je veľmi jemná a zároveň účinná. Obsahuje kakaové a bambucké maslo, ktoré pleť zvláčňujú a chránia. Olej z pšeničných klíčkov má vysoký obsah vitamínu E a koenzým Q10 pleť vyživuje a zmierňuje podráždenie.

Pleťový regeneračný olej Arteris

Predstavuje alternatívu k pleťovému krému Arteris hlavne pre citlivú a suchú pleť v mrazivom počasí. Môže sa používať aj ako nočné sérum. Obsahuje komonicu lekársku, ktorá pôsobí protizápalovo a rozširuje žilky tak, aby sa mohli prečistiť. Zmes rastlinných olejov pleť hydratuje, vyživuje, regenruje a omladzuje.

Ďalšia doporučená starostlivosť:

Na čistenie pleti: Hydrofilný olej Arteris,  Hydrofilný olej neutrálny, Hydrofilný olej levandulový, Pleťová voda Arteris, Pleťová voda levandulová, Kvetová voda levandulová od Nobilis Tilia

Hlavné účinné látky v rade Arteris:

Gaštanový extrakt zvyšuje pevnosť kapilár. Pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuchy.

Pohánkový extrakt je bohatý na rutín. Rutín je prevenciou pred kŕčovými žilami a podporuje pevnosť cievnych kapilár.

Extrakt z komonice lekárskej pôsobí protizápalovo a rozšiuje cievky tak, aby sa mohli prečistiť. Má zosvetľujúce účinky na pleť.

Prasličkový extrakt obsahuje organicky viazaný kremík, ktorý je dôležitý pri syntéze kolagénu a elastínu a podporuje pevnosť cievnych kapilár.

Grapefruitový extrakt zabraňuje tvorbe metličkových podkožných kapilár pri kuperóze. Zároveň znižuje priepustnosť krvných kapilár.

Rada Arteris Nobilis Tilia