Mikulášska zľava -10% - použi kupón MIKI10

Vynovená rada Arteris Nobilis Tilia

Nobilis Tilia uviedol do predaja vynovenú radu Arteris určenú na pleť s rozšírenými žilkami.

Rozšírené žilky je kozmetický problém, ktorý trápi mnoho žien. Objavuje sa hlavne na pleti suchej, svetlej a veľmi jemnej.

Problém rozšírených žiliek (kuperóza) súvisí s nedostatočnosťou žilného systému. Príčiny sú rôzne - vonkajšie aj vnútorné, dedičnosť, vysoký cholesterol, zvýšený tlak, tehotenstvo, stres, prudké zmeny teplôt. Žilky sa stávajú krehkejšie a ľahko môže dôjsť k ich prasknutiu. Potom sa na pokožke objavia nepríjemné žilky.

Objavujú sa najskôr v oblasti líc, neskôr na čele, brade, nose ale aj na krku a zátylku.

Pleť s rozšírenými žilkami býva často podráždená, červená. Na jej ošetrenie je potrebné zvoliť veľmi šetrnú a špeciálne prispôsobenú kozmetiku.

Produkty rady Arteris sú k pleti veľmi jemné, zároveň však majú ochranný účinok. Obsahujú špeciálne bylinné extrakty, ktoré posiľňujú cievne steny a zmierňujú prekrvenie.

Krém na rozšírené cievky Arteris

Je koncipovaný ako prírodná mikroemulzia, čo znamená, že má výbornú vsrebateľnosť a zároveň si zachováva účinnosť obsiahnutých bylinných zložiek. Bylinné extrakty podporujú pevnosť a pružnosť cievnych  stien a zabraňujú tvorbe nových prasknutých cievok.

Pleťová maska na rozšírené cievky Arteris

Má špeciálnu textúru s tekutými kryštálmi, ktoré uvoľňujú aktívne látky do pokožky. Maska je veľmi jemná a zároveň účinná. Obsahuje kakaové a bambucké maslo, ktoré pleť zvláčňujú a chránia. Olej z pšeničných klíčkov má vysoký obsah vitamínu E a koenzým Q10 pleť vyživuje a zmierňuje podráždenie.

Pleťový regeneračný olej Arteris

Predstavuje alternatívu k pleťovému krému Arteris hlavne pre citlivú a suchú pleť v mrazivom počasí. Môže sa používať aj ako nočné sérum. Obsahuje komonicu lekársku, ktorá pôsobí protizápalovo a rozširuje žilky tak, aby sa mohli prečistiť. Zmes rastlinných olejov pleť hydratuje, vyživuje, regenruje a omladzuje.

Ďalšia doporučená starostlivosť:

Na čistenie pleti: Hydrofilný olej Arteris,  Hydrofilný olej neutrálny, Hydrofilný olej levandulový, Pleťová voda Arteris, Pleťová voda levandulová, Kvetová voda levandulová od Nobilis Tilia

Hlavné účinné látky v rade Arteris:

Gaštanový extrakt zvyšuje pevnosť kapilár. Pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuchy.

Pohánkový extrakt je bohatý na rutín. Rutín je prevenciou pred kŕčovými žilami a podporuje pevnosť cievnych kapilár.

Extrakt z komonice lekárskej pôsobí protizápalovo a rozšiuje cievky tak, aby sa mohli prečistiť. Má zosvetľujúce účinky na pleť.

Prasličkový extrakt obsahuje organicky viazaný kremík, ktorý je dôležitý pri syntéze kolagénu a elastínu a podporuje pevnosť cievnych kapilár.

Grapefruitový extrakt zabraňuje tvorbe metličkových podkožných kapilár pri kuperóze. Zároveň znižuje priepustnosť krvných kapilár.

Rada Arteris Nobilis Tilia

 

 

Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.