Teraz -15% s kupónom: 15BIO

Jesenné novinky Original Atok

Česká prírodná kozmetika Original ATOK uviedla na trh svoje jesenné novinky:

Sú to dva veľmi zaujímavé a pomerne vzácne éterické oleje - z brezy bielej a kopaiva ktoré sme doteraz v ponuke nemali. Ďalšie novinky sú overené kozmetické vychytávky - argánový a rakytníkový olej. Obidva oleje sú lisované za studena, takže sú naozaj mimoriadne kvalitné a účinné.

Éterický olej Breza biela Original ATOK

Breza je esencia sily, pružnosti a odolnosti. Je to nenáročná drevina, ktorá sa vyznačuje veľmi dobrou odolnosťou aj v nepriaznivom klimatickom prostredí. Éterický olej získaný z brezy v sebe nesie práve tieto vlastnosti. Využíva sa vďaka svojmu priaznivémi pôsobeniu pri plesniach a infekciách. Má výrazné antibakteriálne účinky. Brezový olej nájde výborné uplatnenie v masážnom oleji pri reumatizme, artritíde, zápaloch šliach a bolestiach svalov. Má prekrvujúce a prehrievajúce účinky. Taktiež je výborným pomocníkom pri rôznych kožných a vlasových problémoch. Aróma je teplá, gáfrová s podtónom starých koží, kvôli obsahu dehtu.

Breza tvorí príjemné aroma kombinácie s pačuli, jasmínom, benzoinom, santalom, myrhou, majoránkou a rozmarínom. Spolu s tymiánom, tea tree, klinčekom a šalviou sa dobre uplatní pri plesniach. Čo sa týka pôsobenia na psychiku, radí sa éterický olej z brezy medzi povzbudzujúce, tonizačné oleje s antidepresívnymi účinkami.

Éterický olej Kopaiva Original ATOK

Kopaiva je strom, ktorý rastie v dažďových pralesoch. Má okúzľujúcu mystickú sladko drevitú vôňu s nádychom vanilky a korenia. Je obľúbenou zložkou orientálnych parfémov. étrický olej Kopaiva sa získava destiláciou vodnou parou z kopaiského balzamu. Kopaiský balzam je vonná pryskryca získavaná zo stromu Kopaiva. Je veľmý mohutný strom, ktorý rastie v tropických oblastiach Južnej Ameriky. Dožíva sa okolo 400 rokov. Kopaiský balzam sa získava zo stromu až 50.-60. roku jeho života. Do jadra stromu sa navŕta otvor asi 60 cm nad zemou a z neho začne vytekať tento vzácny balzam. Behom 2-3 hodín je strom schopný poskytnúť až 20-30 litrov balzamu. Potom sa otvor v strome upchá voskom, aby sa strom mohol zregenerovať. Nekôr je možné proces opakovať.

Éterický olej Kopaiva je teplý, ukľudňujúci s antiseptickými a diuretickými účinkami. Priaznivo pôsobí na dýchací systém a reumatické potiaže. Svoje uplatnenie nachádza aj v kozmetike. Dobre regeneruje pokožku, urýchľuje hojenie rán a je podporným prostriedkom pri liečbe ekzémov, akné  a lupienky. Kopaiva sa dobre mieša s vanilkou, santalom, myrhou, levandulou, majoránkou, citrusmi aj rozmarýnom. Príjemné sú aj kombinácie spolu s jasmínom, ružou a ylang ylangom.

Jeho pôsobenie na psychiku je ako u väčšiny balzámových hrejivých olejov ukľudňujúce a harmonizujúce. Pomáha zmierňovať stres a celkovo stabilizuje psychiku.

Argánový olej Original ATOK

Panenský argánový olej lisovaný za studena - z prvého lisovania. Argánový olej je výnimočný olej, ktorý veľmi dobre vzdoruje oxidácii. V starostlivosti o pokožku je dnes už nepostrádateľným pomocníkom. Pri pravidelnom používaní pokožku vyživuje, zváčňuje, vyhladzuje drobné vrásky a celkovo prospieva jej vitálnemu vzhľadu. Najviac sa hodí pre pokožku suchú, stárnucu a zrelú. Poskytuje pleti hlbkovú hydratáciu a ochranu. Veľmi dobre pôsobí na citlivú pokožku v okolí očí. Podporuje regenerácou pokožky po opaľovaní, pomáha pri hojení jaziev, strií.

Argánový olej sa používa aj na ošetrenie suchých poškodených vlasov. Pomôže aj na rozštiepené končeky vlasov ako zábal a zabraňuje lámavosti vlasov. Jednoducho jeho kizmetické využitie je naozaj veľmi široké. Určite aj vy sami ešte objavíte, na čo všetko ho pri starostlivosti o telo môžete využiť.

Rakytníkový olej Original ATOK

Za studena lisovaný rakytníkový olej. Rakytník je rastlina s veľmi vysokým obsahom biologicky aktívnych látok. Patrí medzi veľmi cenené potravinárske aj kozmetické suroviny. Vymenovať jeho priaznivé účinky by zabralo naozaj veľa miesta. Má výrazne oranžovú farbu a vysoký obsah vitamínov prospešných pre pleť aj telo. Intenzívne oranžové zafarbenie značí, že obsahuje veľmi veľa karotenoidov - látok, ktoré majú vysokú schopnosť chrániť pleť pred škodlivým UV žiarením. Preto sa rakytníkový olej tak často používa v prírodnej anti-age kozmetike a prírodných opaľovacích olejoch.

Okrem toho má rakytníkový olej výrazne regeneračné účinky a pôsobí antibakteriálne. Podporuje hojenie pokožky a slizníc. Pomáha pri popáleninách, omrzlinách, ekzémoch, akné. Vďaka týmto schopnostiam je rakytníkový olej v prírodnej kozmetike vysoko cenený a používa ako účinná zložka v pleťových krémoch, mliekach, očných krémoch, odličovacích prípravkoch, krémoch na ruky, hojivých mastiach, masážnych olejoch...

Ponuka Original ATOK