Nakúp teraz s 15% zľavou s kupónom LETO15.

POZOR: Od 30.6.2022 do 5.7.2022 máme dovolenku.

Objednávky, ktoré do dovolenky nestihneme vybaviť, budeme postupne vybavovat od 6.7.2022. Ďakujeme za pochopenie.

Jesenné novinky Original Atok

Česká prírodná kozmetika Original ATOK uviedla na trh svoje jesenné novinky:

Sú to dva veľmi zaujímavé a pomerne vzácne éterické oleje - z brezy bielej a kopaiva ktoré sme doteraz v ponuke nemali. Ďalšie novinky sú overené kozmetické vychytávky - argánový a rakytníkový olej. Obidva oleje sú lisované za studena, takže sú naozaj mimoriadne kvalitné a účinné.

Éterický olej Breza biela Original ATOK

Breza je esencia sily, pružnosti a odolnosti. Je to nenáročná drevina, ktorá sa vyznačuje veľmi dobrou odolnosťou aj v nepriaznivom klimatickom prostredí. Éterický olej získaný z brezy v sebe nesie práve tieto vlastnosti. Využíva sa vďaka svojmu priaznivémi pôsobeniu pri plesniach a infekciách. Má výrazné antibakteriálne účinky. Brezový olej nájde výborné uplatnenie v masážnom oleji pri reumatizme, artritíde, zápaloch šliach a bolestiach svalov. Má prekrvujúce a prehrievajúce účinky. Taktiež je výborným pomocníkom pri rôznych kožných a vlasových problémoch. Aróma je teplá, gáfrová s podtónom starých koží, kvôli obsahu dehtu.

Breza tvorí príjemné aroma kombinácie s pačuli, jasmínom, benzoinom, santalom, myrhou, majoránkou a rozmarínom. Spolu s tymiánom, tea tree, klinčekom a šalviou sa dobre uplatní pri plesniach. Čo sa týka pôsobenia na psychiku, radí sa éterický olej z brezy medzi povzbudzujúce, tonizačné oleje s antidepresívnymi účinkami.

Éterický olej Kopaiva Original ATOK

Kopaiva je strom, ktorý rastie v dažďových pralesoch. Má okúzľujúcu mystickú sladko drevitú vôňu s nádychom vanilky a korenia. Je obľúbenou zložkou orientálnych parfémov. étrický olej Kopaiva sa získava destiláciou vodnou parou z kopaiského balzamu. Kopaiský balzam je vonná pryskryca získavaná zo stromu Kopaiva. Je veľmý mohutný strom, ktorý rastie v tropických oblastiach Južnej Ameriky. Dožíva sa okolo 400 rokov. Kopaiský balzam sa získava zo stromu až 50.-60. roku jeho života. Do jadra stromu sa navŕta otvor asi 60 cm nad zemou a z neho začne vytekať tento vzácny balzam. Behom 2-3 hodín je strom schopný poskytnúť až 20-30 litrov balzamu. Potom sa otvor v strome upchá voskom, aby sa strom mohol zregenerovať. Nekôr je možné proces opakovať.

Éterický olej Kopaiva je teplý, ukľudňujúci s antiseptickými a diuretickými účinkami. Priaznivo pôsobí na dýchací systém a reumatické potiaže. Svoje uplatnenie nachádza aj v kozmetike. Dobre regeneruje pokožku, urýchľuje hojenie rán a je podporným prostriedkom pri liečbe ekzémov, akné  a lupienky. Kopaiva sa dobre mieša s vanilkou, santalom, myrhou, levandulou, majoránkou, citrusmi aj rozmarýnom. Príjemné sú aj kombinácie spolu s jasmínom, ružou a ylang ylangom.

Jeho pôsobenie na psychiku je ako u väčšiny balzámových hrejivých olejov ukľudňujúce a harmonizujúce. Pomáha zmierňovať stres a celkovo stabilizuje psychiku.

Argánový olej Original ATOK

Panenský argánový olej lisovaný za studena - z prvého lisovania. Argánový olej je výnimočný olej, ktorý veľmi dobre vzdoruje oxidácii. V starostlivosti o pokožku je dnes už nepostrádateľným pomocníkom. Pri pravidelnom používaní pokožku vyživuje, zváčňuje, vyhladzuje drobné vrásky a celkovo prospieva jej vitálnemu vzhľadu. Najviac sa hodí pre pokožku suchú, stárnucu a zrelú. Poskytuje pleti hlbkovú hydratáciu a ochranu. Veľmi dobre pôsobí na citlivú pokožku v okolí očí. Podporuje regenerácou pokožky po opaľovaní, pomáha pri hojení jaziev, strií.

Argánový olej sa používa aj na ošetrenie suchých poškodených vlasov. Pomôže aj na rozštiepené končeky vlasov ako zábal a zabraňuje lámavosti vlasov. Jednoducho jeho kizmetické využitie je naozaj veľmi široké. Určite aj vy sami ešte objavíte, na čo všetko ho pri starostlivosti o telo môžete využiť.

Rakytníkový olej Original ATOK

Za studena lisovaný rakytníkový olej. Rakytník je rastlina s veľmi vysokým obsahom biologicky aktívnych látok. Patrí medzi veľmi cenené potravinárske aj kozmetické suroviny. Vymenovať jeho priaznivé účinky by zabralo naozaj veľa miesta. Má výrazne oranžovú farbu a vysoký obsah vitamínov prospešných pre pleť aj telo. Intenzívne oranžové zafarbenie značí, že obsahuje veľmi veľa karotenoidov - látok, ktoré majú vysokú schopnosť chrániť pleť pred škodlivým UV žiarením. Preto sa rakytníkový olej tak často používa v prírodnej anti-age kozmetike a prírodných opaľovacích olejoch.

Okrem toho má rakytníkový olej výrazne regeneračné účinky a pôsobí antibakteriálne. Podporuje hojenie pokožky a slizníc. Pomáha pri popáleninách, omrzlinách, ekzémoch, akné. Vďaka týmto schopnostiam je rakytníkový olej v prírodnej kozmetike vysoko cenený a používa ako účinná zložka v pleťových krémoch, mliekach, očných krémoch, odličovacích prípravkoch, krémoch na ruky, hojivých mastiach, masážnych olejoch...

Ponuka Original ATOK