Jar už prišla a s ňou -15% zľava s kupónom: JARNA15

YIN QIAO JIE DU PIAN - CHLAD RANNEJ HMLY

Kód: TCM002P
Neohodnotené
Značka: Lanzhou
€8,87
Predaj ukončený
Variant

Čínska bylinná zmes na pálivé bolesti v krku so začervenaním a opuchom. Horúčkovité stavy.

Detailné informácie

Podrobný popis

YIN QIAO JIE DU WAN - CHLAD RANNEJ HMLY

horúčkovité stavy - bolesti v krku - bolesti hlavy pri horúčke

Najznámejšia bylinná kombinácia pre horúčky a bolesti v hrdle. Akútne infekčné ochorenie sa v čínskej medicíne nazývalo vpádom horúcej škodliviny z ovzdušia do organizmu, teda dosť podobne, ako ho chápeme teraz. Náhle svrbenie či pálenie v nose, nádcha, kýchanie, bolesti a pálenie v hrdle sú práve prejavy uhniezdenia sa škodlivej energie v týchto „vstupných bránach“. Vzostup teploty, ktorý potom nasleduje, je prejavom zápasu obrannej energie so škodlivinou. Čínska medicína nedoporučuje agresívne zrážanie teploty za každú cenu, pretože sa tým oslabuje i prirodzená telesná energia a rekonvalescencia po chorobe potom trvá dlhšiu dobu. Hlavnou úlohou bylín nachádzajúcich sa v zmesi je odstrániť škodlivinu, pokiaľ je na povrchu a zatiaľ neprenikla do hlbších štruktúr (pľúc).

Z vyššie napísaného vyplýva, že zmes sa má nasadiť čo najskôr pri nástupe infekcie, nepodáva sa však preventívne. Pri liečbe akútnych infekcií a zahlienenia dýchacích ciest doporučujeme vynechať sladkosti a obmedziť mliečne výrobky.

Dávkovanie: uvedené na obale

Pre pochopenie rozdielu medzi účinkom zmesi CHLAD RANNEJ HMLY a farmakologickými antipyretikami (aspirín, paralen) je nutné si najskôr popísať účinok farmák. Pri viróze či bakteriálnej infekcii sa aktivizuje imunitný systém, pričom sa objavujú sprievodné javy, napríklad teplota, pretože pri jej zvýšení sa urýchľujú niektoré imunologické reakcie (pohyblivosť bielych krviniek, fagocytóza - pojedanie mikroorganizmu apod.). Pôsobením mnohých vylúčených látok pri týchto dejoch pociťujeme typické príznaky - bolesti tela, opuchov slizníc, kýchanie a ďalších. Ak užijeme antipyretikum, dôjde k subjektívnej úľave, ktorá je však vyvolaná prerušením reťazca imunologických dejov a tým samozrejme aj ich oslabenie. Pôvodná reakcia organizmu už neprebieha podľa scenára, ale je modifikovaná, okamžité zlepšenie stavu je zaplatené nekompletným vylúčením patogénov, dlhou rekonvalescenciu, zahlienením, zhoršovaním obranyschopnosti s navracajúcou sa infekciou. Bylinná zmes CHLAD RANNEJ HMLY je zložený z extraktov z desiatich bylín, pričom každá z nich obsahuje množstvo jednotlivých účinných látok. Ich empiricky zostavená kombinácia zabezpečuje pokrytie mnohých mechanizmov, zúčastňujúcich sa imunologickej reakcie pri infekcii. Zlepšujú stav slizníc, upravujú opuch, ale súčasne aktivizujú imunitu a urýchľujú zvládnutie infekcie, čím sa prirodzene zníži teplota. Okrem toho sa zaoberajú trávením potravy a psychickým stavom. Týmto sa zabezpečí zrýchlenie a zefektívnenie reakcie "celku" na infekciu, bez toho aby sa neprimerane zasahovalo do dejov, ktoré nám boli dané od prírody

V akútnom stave sa zvyčajne podáva samostatne, alebo sa kombinuje s bylinnými odvarmi. V prípade prevahy kašľa a nádchy sa skôr používa zmes 003-KREHKOSŤ JARNÉHO KVIETKU. Pri zimomravosti, mierne zvýšenej teplote a nevýraznej bolesti v krku sa podáva produkt 008-ŠKORICOVNÍKOVÁ ZMES. Lokálne sa vhodne dopĺňa so sprejom 450-POHLADENIE RANNEJ ROSY. Pokým sa zvládla teplota, ale pretrváva nádcha, nahradí sa CHLAD RANNEJ HMLY zmesou 007-VYVANUTIE DRAČIE JASKYNE. Pre zlepšenie imunity sa najčastejšie orientujeme na zmesi: 142-ODOLNOST EBENOVÉHO VETROLAMU, 152-TYGRÍ PRAMEŇ, 153-DVAJA NA HLIADKE, 171-TAJOMSTVO ZLATEJ SKRINKY, 186-CELISTVOSŤ KOVOVÉHO ŠTÍTU, 194-HRAVOSŤ LESNEJ OPIČKY, 195-DESAŤ OPORNÝCH STĹPOV alebo 299-CORDYCEPS MAX. Zmes vyberáme podľa opisu účinkov. V čínskej medicíne platí, že posilnenie imunity docielime posilnením organizmu ako celku - preto taký široký výber variantov. Stimulovať imunitu samostatne je krátkozraké, pretože celkovo nevyladený organizmus ju aj tak nedokáže udržať v správnej funkcii.

Dr. Wu Yutong v diele WEN BING TIAO BIAN, r. 1798.

Výrobca: Lanzhou Taibao Pharmaceutical Factory. Výrobca je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice), oprávňujúceho export do európskych krajín, Austrálie, Japonska.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: