Práve teraz máš zľavu 15% pri nákupe nad 20€ s kupónom FLASH15

Bioterra.sk novinky emailom 1.10.2012

Praktické rady pri nádche a prechladnutí

Inhalácia éterických olejov

Účinnou, jednoduchou a rýchlou pomocou sú 100% prírodné éterické oleje. Pri prechladnutí najviac pomáha inhalácia éterických olejov z eukalyptu a borovice. Do hrnca s primerane horúcou vodou pridajte 1 - 2 kvapky éterického oleja, hlavu prekryte uterákom a hlboko vdychujte výpary aspoň 5 minút.

Eukalyptus éterický olej Hanus

BIO eukalyptus radiata Nobilis Tilia - vhodný pre bábätká od 9.týždňa veku. Veľmi jemný a bezpečný.

BIO Borovica prímorská éterický olej Nobilis Tilia

 

Kúpeľ s éterickými olejmi

Éterické oleje môžete pridávať aj do kúpeľa. Je potrebné ich predtým rozpustiť v neutrálnom kúpeľovom oleji, v mlieku alebo v mede, pretože samostatne vo vode nie sú rozpustné.

Jednoduchšie použitie majú už hotové kúpeľové oleje s éterickými olejmi. Jednoducho pridáte 1 - 2 polievkové lyžice do kúpeľa. Teplota kúpeľa by mala byť maximálne do 37°C, aby vstrebávanie účinných látok cez pokožku úbolo čo najúčinnejšie.

Na zmiernenie príznakov nádchy a prechladnutia odporúčame:

Kúpeľový olej Borovicový Nobilis Tilia

Kúpeľový olej Eukalyptus Tymián Saloos

 

Masáž

1 - 2 kvapky éterického oleja z eukalyptu alebo borovice pridajte do 10 ml rastlinného oleja, napr. mandľového a premiašajte. Touto zmesou si natierajte hrudník a chrbát v oblasti pľúc.

Na masáž odporúčame aj:

Eukalyptový BIO balzam Nobilis Tilia: Obsahuje zmes éterických olejov s priaznivým účinkom na dýchací systém, uvoľňuje hlieny a dýchacie cesty, úľahčuje dýchanie a celkovo ozdravuje.

Detský eukalyptový BIO balzam Nobilis Tilia: Éterické oleje obsiahnuté v tomto balzame sú vhodné už pre bábätká od 9. týždňa. Balzam odhlieňuje a prečisťuje dýchacie cesty, tlmí dráždivý kašeľ a pôsobí antibakteriálne.

 

NÁŠ TIP:

Inhalačná tyčinka proti nádche a prechladnutiu: Malá a praktická pomôcka pri prvých príznakoch prechladnutia. Môžete ju mať pri sebe v práci, v škole, na cestách a použiť kedykoľvek podľa potreby. Obsahuje zmes éterických olejov a antibakteriálnym účinkom na dýchacie cesty. Použitie je veľmi jednoduché - niekoľkokrát vdýchnite každou nosnou dierkou.

Aroma Airspray s eukalyptom Saloos: Prírodný osviežovač vzduchu s eukalyptovým éterickým olejom. Neobsahuje žiadne konzervanty a syntetické parfémy. 100% prírodný produkt. Dezinfikuje a čistí vzduch v miestnosti. Vhodný do miestnosti, kde sa zdržujú chorí, do čakární u lekára, učební...všade tam kde sa zdržuje veľa ľudí.

Osviežovač vzduchu pre bábätká Nobilis Tilia: 100% prírodný osviežovač vzduchu bez syntetických parfémov. Obsahuje jemné éterické oleje, ktoré sú vhodné pre bábätká od 9. týždňa veku. Čistí a zvlhčuje vzduch v miestnosti, uľahčuje dýchanie, podporuje spánok. Veľmi jemne vonia.

 

Odporúčame vám aj tieto partnerské online obchody: 

Bachove kvapky.sk

Cinska-medicina.sk

Svetbylin.sk

Bioflora.sk

 

Akcie, zaujímavosti a novinky môžete sledovať aj na facebooku.

Prevádzkovateľ: iMFN s.r.o., Rusovská cesta 17, 851 01 Bratislava, IČO: 44 961 618 DIČ: 2022892102.

www.bioterra.sk   tel: 0944 364 421