Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Otázky o mydlových orechoch

Sú mydlové orechy bezpečné na pranie mojej intímnej bielizne ?

Áno. Môžete ich tiež úspešne použiť aj na pranie vlny a hodvábu. Mydlové orechy svojou jemnosťou a šetrnosťou ochránia ich štruktúru dokonca dlhšie.

Sú mydlové orechy schopné udržať jas a bielosť mojej bielizne?

Áno. Odporúčame však prať bielu a farebnú bielizeň zvlášť. Na extra oživenie bielej alebo silnejšie škvrny odporúčame použiť pri praní aj ekologický bieliaci prostriedok (PUER).

Sú mydlové orechy schopné zjemniť bielizeň alebo je potrebné použiť aviváž ?

Nie. Mydlové orechy zanechajú vašu bielizeň jemnú a čistú, bez použitia chemických aviváží.

Sú mydlové orechy vhodné pre ľudí s citlivou pokožkou ?

Áno. Mydlové orechy predstavujú bezpečnú starostlivosť o vašu bielizeň aj pokožku. Sú bez chémie a hypoalergénne. Ľuďom s citlivou pokožkou a deťom sa doporučuje nosiť práve bielizeň vypranú v mydlových orechoch.

Sú mydlové orechy problémom ak je niekto alergický na oriešky ?

Nie. Mydlové orechy nie sú oriešky. Patria medzi ovocie. Takže ľudia s alergiou na oriešky sa nemusia vôbec obávať.

Mydlové orechy majú jemnú octovú vôňu. Zostane taká po vypraní aj na mojej bielizni?

Keď skončí prací proces, bielizeň bude bez akejkoľvek vône. Prevoniate si ju pridaním pár kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja na vrecúško s orechmi ešte pred praním.

Koľko mydlových orechov sa má použiť na pranie ?

Závisí to od množstva bielizne a tvrdosti vody. Odporúčame použiť 6-8 poliek orechov. Ak máte mäkkú alebo stredne tvrdú vodu, môžete použiť 3-4 orechové polky. Najlepšie je vyskúšať si viac spôsobov a vybrať si ten najlepší pre vás.

Pri praní nie je viditeľná žiadna mydlovina, je to problém ?

Nie. Vaše pranie je efektívne aj bez prítomnosti mydloviny. Nie sú tam žiadne chemické penidlá, ktoré sa používajú pri bežných pracích prostriedkoch.

Vadí to, že orechy sú na kúsky a nie v celku ?

Nie. V skutočnosti je lepšie, keď sú orechy na menšie kúsky. Veľa ľudí láme orechy na menšie kúsky, takže sa tak zlepšuje ich kontaktnosť s vodou. Ale nie je to pre efektívne pranie potrebné.

Môžu sa orechy použiť opakovane ?

To závisí od pracieho cyklu. Ak používate studenú vodu, potom je možné ich použiť opäť. V Chladnej vode sa saponín uvoľňuje pomalšie. V teplej a horúcej vode (nad 50°C) sa orechy dajú požiť len raz.

Čo by sme mali urobiť s použitými orechmi ?

Vyhoďte ich do kompostu. Sú 100% biologicky odbúrateľné.

Majú orechy minimálnu trvanlivosť ?

Nie. Napriek tomu sa doporučuje skladovať mydlové orechy vo vzduchotesných obaloch. Ak zostávajú otvorené, ľahko absorbujú vlhkosť a potom sa stávajú tmavé a lepkavé. Ale ani to nemá vplyv na kvalitu ďalšieho prania. Vyperú aj tak výborne.

Prečo sa hovorí, že mydlové orechy šetria vodu a energiu ?

Bežné pracie prostriedky musia byť úplne vypláchnuté z bielizne pred dokončením pracieho cyklu. Pretože mydlové orechy sú 100% prírodným produktom bez chemických reziduí, môžete zredukovať plákanie, takže sa tým ušetrí voda aj elektrická energia.

Sú mydlové orechy bezpečné pre moju práčku ?

Áno. Sú 100% prírodným produktom bez drsných chemikálií. Životnosť vašej práčky sa používaním mydlových orechov len predĺži. Ak prejdete na pranie s mydlovými orechmi, vyčistí to dokonca vašu práčku od chemických reziduí, ktoré v nej zostali z predchádzajúcich praní bežnými pracími prostriedkami.

Je vhodné používať mydlové orechy v tekutej forme ?

Áno. Najlepšie bude, keď sami vyskúšate, čo vám viac vyhovuje.

Sú mydlové orechy účinné na skutočne znečistenú bielizeň ?

Áno. Jediná vec, na ktorú treba pamätať je to, že by sa práčka nemala „natlačiť“ bielizňou, aby zostalo miesto na voľný pohyb orechov a bielizne.

Je jadro mydlového orechu tiež vhodné na pranie ?

Nie. Čierne jadrá orechov neobsahujú žiadny saponín. Nie sú vhodné na pranie ani na konzumáciu. V našich klimatických podmienkach ani na zasadenie.