Materská a detská starostlivosť Saloos

Výrobca čistej prírodnej kozmetiky Saloos má vo svojej ponuke jedinečnú radu výrobkov určených pre tehotné ženy a bábätká. Saloos je certifikovaná prírodná kozmetika známkami CPK a CPK BIO. Kvalitné suroviny, ktoré Saloos používa vám a vašemu bábätku zabezpečia tú najemnejšiu zdravú starostlivosť.

Stanete sa mamičkou

Zdravé a šťastné tehotenstvo je určite prianím každej ženy. Ak chcete, aby obdobie čakanie na bábätko bolo príjemné a prebiehalo čo najlepšie, začnite sa o seba starať od samého začiatku tehotenstva. Nezabúdajte, že vlastnú pohodu a spokojnosť prenášate aj na vaše bábätko a to počas tehotenstva ako aj pri kojení. Myslite na svoje dieťa nech robíte čokoľvek.

Vaše telo sa počas tehotenstva mení vplyvom hormonálnych zmien. Môžete sa stať precitlivelou a aj bežné malichernosti vás môžu vyviesť z miery.

Je prirodzené, že niekedy radostnú náladu vystrieda skľúčenosť a obavy vyvolané pozorovaním zmien vlastného tela. Vďaka zdravej a dôslednej starostlivosti  sa vám však obvyklá postava po pôrode rýchlo vráti.

Dbajte o svoje telo

Tehotenstvo, pôrod a obdobie kojenia kladú na ženské telo veľké nároky. Čím lepšie sa fyzicky pripravíte, tým lepšie sa budete cítiť. Ani počas tehotenstva sa nemusíte obávať straty svojho pôvabu. Každý deň si nájdite niekoľko minút pre seba a starajte sa o svoj vzhľad. Vaša pokožka by mala dosťa primeranú výživu, aby zostala dobre vláčna a poddajná. Váš príjemný pocit zo seba samej významne prospieva k vašej spokojnosti, rovnováhe a vnútornej harmónii. To všetko je veľmi dôležité pre mamičku aj bábätko. Aj v tomto období života môžete žiariť krásou a prekypovať zdravím.

Keď sa narodí

Život s novonarodeným dieťaťom bude pre vás prekvapením. To, že je tak krehké, vyvoláva vo vás silné emócie a inštinkty. Mnohému sa musíte naučiť, ako dieťa kŕmiť, kúpať, starať sa o jeho pokožku a zisťovať čo má rado a čo nie. Starostlivosť o dieťa, to je vrúcnosť, láskavosť a cit. Telesný kontakt posiľňuje dôveru dieťatka v seba samé aj v ostatných ľudí. Preto mu venujte čo najviac láskyplných okamihov, čo najčastejšie vaše dieťatko hlaďte a jemne masírujte. Jeho pokožka je veľmi citlivá a na rozdiel od pokožky dospelých je oveľa tenšia. Rastlinné oleje lisované zastudena sú tou najlepšou starostlivosťou, ktorú môžete svojmu dieťatku dopriať. Dodávajú jemnej detskej pokožke maximum účinných bioaktívnych látok a vitamínov, prehrievajú a posilňujú jej obranyschopnosť.

 

Tehotenský výživný olej Saloos - pre pružnú a hladkú pokožku počas tehotenstva

Ak sa pokožka napína nad svoje možnosti pružnosti, vznikajú strie. Najčastejšou príčinou vzniku strií je rýchly rast a pribúdanie váhy. Počas tehotenstva sa pruhovité trhlinky na koži objavujú hlavne na brušku, prsiach a stehnách. Málokedy zmiznú úplne. Ich vzniku však môžete účinne predchádať pravidelným používaním Tehotenského výživného oleja Saloos. Nepodceňujete prevenciu a vtierajtesi ho do pokožky aj niekoľkokrát denne. Tehotenský olej Saloos vyživuje pokožku do hĺbky, čím bráni vysúšaniu a následnému popraskaniu. Pokožka zostane pružná a vláčna. Jemná vôňa a účinky starostlivo vybraných éterických olejov prispievajú k harmonizácii duševnej aj telesnej rovnováhy v tak dôležitom obdoí pre každú ženu. Tehotenský olej Saloos sa odporúča používať aj niekoľko mesiacov po pôrode, aby sa pokožka dostatočne zregenerovala a zachovala si svoju krásu.

 

Olej na masáž hrádze Saloos - pre ľahký pôrod

Približne 6 týždňov pred očakávaným pôrodom Saloos doporučuje k starostlivosti o telo pridať aj pravidelnú masáž hrádze. Pomôžete tak pripraviť hrádzu na ľahší pôrod a znížite riziko potreby nástrihu hrádze. Masírujte oblasť hrádze niekoľkokrát týždenne 5-10 minút po sprche alebo kúpeli.Olej na masáž hrádze Saloos pokožku dostatočne zvláčni a zabezpečí jej pružnos a odolnosť voči poraneniu. Dôsledná príprava zvyšuje šancu na prirodzený pôrod bez nutnosti nástrihu hrádze.

 

Prsný olej Saloos - pohodlné kojenie

Nezabúdajte že vaše láska a starostlivosť sú pre dieťa rovnako dôležité ako materské mlieko, ktoré mu dávate. Nepodceňujte teda starostlivosť o prsia a denne si nájdite niekoľko minút na jemnú masáž prsníkov. Jemne prsia masírujte špičkami prstov smerom k dvorcu. S touto prípravou môžete začať približne 4 týždne pred pôrodom. Prsný olej prekrvuje a prehrieva tkanivá a tým podporuje tvorbu a uvoľňovanie materského mlieka. zároveň prsia zmäkčuje a pomáha zabrániť problémom pri kojení  a tvorbe tvrdých citlivých zdurenín. Olej na masáž prsníkov Saloos sa nepoužíva bezprostredne pred kojením.

 

Detský nechtíkový olej Saloos - na láskyplnú starostlivosť o bábätko

Detský nechtíkový olej účinne vyživuje citlivú a jemnú pokožku bábätka. Chráni pred vysušením a podráždením. Ukľudňuje a hojí citlivé a podráždené miesta a zapareniny v plienkovej oblasti. Detský nechtíkový olej Saloos odporúčame na každodenné ošetrenie pokožky celého tela a hlavne po kúpaní. Liečivý extrakt z nechtíka lekárskeho v harmonickej kombinácii s mandlovým a pupalkovým olejom v bio kvalite vyhovuje jemnej pokožke detí a novorodencov už od prvých dní života.

 

Detský uvoľňujúci olej Saloos - nežné pohladenie

Jemné rytmické masírovani bruška v smere hodinových ručičiek často dieťatko upokojí a pomôže mu zbaviť sa nafukovania. Masáž bruška dojčiat sa obvykle robí jedenkrát denne po kúpeli alebo počas dňa aspoň pol hodinu po jedle. Detský uvoľňujúci olej Saloos obsahuje starostlivo vybrané éterické oleje z anýzu, fenyklu a kardamomu. Priaznivé účinky a vôňa týchto olejov uvoľňuje vetry a podporuje trávenie. Olej zároveň jemne ošetruje citlivú pokožku bábätka a chráni ju pred nepriaznivými vplyvmi.

 

Materská a detská rada Saloos kúpiť

Celá ponuka prírodných produktov pre tehotenstvo, pôrod, kojenie a starostlivosť o novorodencov