Len dnes 20% zľava pri nákupe nad 30€ s kupónom: FLASH20

Rastlinné a bio oleje Saloos

Firma Saloos v súlade so svojou filozofiou neustále doplňuje svoj sortiment kvalitné rastlinné oleje lisované za studena. Rastlinné oleje sú jednoduchým a hodnotným prípravkom pre starostlivosť o pokožku celého tela. Saloos používa iba oleje lisované za studena z rastlín pestovaných podľa noriem ekologického poľnohospodárstva. Vďaka rešpektovaniu prirodzeného kolobehu prírody sú rastliny vysoko hodnotné a kvalitné. Obsahujú množstvo účinných látok, ktoré odovzdávajú našmu organizmu. Ekologické poľnohospodárstvo je definované ako hospodárstvo so šetrným vzťahom k pôde, rastlinám, zvieratám a prírode bez používania umelých hnojív, chemických prípravkov, postrekov, hormónov, umelých látok a geneticky modifikovaných rastlín.
 

Bio rastlinné oleje lisované za studena a ich účinky

Lisovanie za studena je najstarší a najšetrnejší spôsob získavania oleja z rastlín. V takto vyrobenom oleji zostáva maximum cenných látok v prirodzenom stave, tak ako ich dokáže ľudský organizmus najlepšie spracovať. Prírodné oleje lisované za studena sa bohužial pri výrobe bežných kozmetických prípravkov používajú zriedkavo.  Základom bežných krémov sú väčšinou minerálne oleje - paraffinum liquidum (získané z ropy s nulovým obsahom cenných látok - používajú sa bežne dokonca aj pri výrobe detskej kozmetiky !) alebo oleje rafinované , ktoré prechádzajú počas výroby viacerými procedúrami pri vysokých teplotách a strácajú tak výživné látky, vitamíny a cenné látky pre pokožku. Veľmi vysokú kvalitu olejov lisovaných za studena dobre dokumentuje aj panenský olivový olej (lisovaný za studena), ktorý sa používa v potravinárstve. Lekári priamo spájajú jeho konzumáciu s celkovo lepším zdravotným stavom. Rafinované oleje majú liečivé a výživné účinky podstatne menšie. Minerálne oleje majú na pokožku negatívny vplyv, pretože upchávajú póry, pokožka ich nevie spracovať. Zostávajú na povrchu pleti a zabraňujú jej dýchať. Oleje lisované za studena tak predstavujú úplene jedinečný a nenahraditeľný produkt v prírodnej kozmetike ale aj v zdravej výžive.

Vlastnosti rastlinných olejov a bio olejov Saloos

Sú čisto prírodného pôvodu. Sú lisované za studena iba zo starostlivo vybraných rastlín, čo zaručuje ich  špičkovú kvalitu.

Obsahujú najvyššie možné množstvo bioaktívnych látok, vitamínov, minerálov v ich prirodzenej podobe a dokážu tieto cenné látky v maximálnej miere odovdať našemu tela, sú extraktom zdravia.

Prenikajú do najhbších vrstiev pokožky, pôsobia komplexne a ich zloženie najlepšie zodpovedá tukom našeho tela.

Pôsobia blahodárne pri rôznych kožných chorobách, zlepšujú stav pleti, regenerujú pokožku aj podkožné tkanivo,podporujú prekrvenie pokožky. Pri vnútornom užívaní zlepšujú celkovú kondíciu organizmu.

Výborne sa vstrebávajú a nezanechávajú pocit mastnoty.

Sú veľmi dobre znášané, nevyvolávajú alergické reakcie.

Zásadne neobsahujú minerálne oleje (parafinum liquidum). Nenájdete v nich syntetické vonné látky, konzervanty a farbivá.

Spôsob použitia rastlinných a bio olejov Saloos

Na pravidelnú starostlivosť o pokožku. Vtieraním do pokožky a masážou pomáha správne zvolený olej pokožku regenerovať, zachovať pružnosť, pevnosť, vláčnosť. Obnovuje prirodzený lipidový filter a podporuje prirodzenú hydratáciu pokožky.

Výborne sa starájú o vysušenú a problematickú pokožku. Zlepšujú stav pleti pri kožných ochoreniach, pri akné, ekzémoch a lupienke.

Regenerujú pokožku poškodenú nadmerným opaľovaním.

Starajú sa aj o vlasy, zuby a nechty - pomáhajú udržať ich prvotriedny stav.

Poskytujú výbornú starostlivosť detskej pokožke. Pre detskú jemnú a citlivú pokožku sú rastlinné oleje tá najprirodzenejšia starostlivosť. Sú vhodné na používanie od prvých dní života dieťaťa, keď ešt epokožka nie je schopná sama sa chrániť pred škodlivými vplyvmi prostredia. Pokožku nezaťažujú a podporujú jej prirodzený ochranný filter. Sú ideálne po kúpaní a plávaní.

Vnútorné použitie: Rôzne druhy rastlinných olejov pomáhajú pri špecifických problémoch. Vnútorné použitie zlepšuje stav pri atopickom ekzéme, posiľňuje imunitu, pomáha znižovať cholesterol, upravujú trávenie, činnosť čriev, predmenštruačný syndróm, problémy v klimaktériu a mnohé ďalšie.

Nielen na telo ale aj na lyžičku - rastlinné bio oleje Saloos

Rastlinné oleje Saloos sa môžu užívať aj vnútorne. Dávkovanie je podobné u väčšiny olejov. Stačí jedna kávová lyžička 1-3 krát denne. Jojobový olej je z hľadiska zloženia osk a tráviacim traktom prechádza nezmenený, preto sa ako jediný z rastlinných olejov Saloos nepoužíva vnútorne.

Vhodné rastlinné bio oleje Saloos na rôzne typy pokožky a kožné problémy:

Normálna pleť - Hroznový, Jojobový, Makadamiový, Pupalkový, Sezamový, Šípkový

Citlivá pleť - Borákový, Čierny kmín, Jojobový, Mandľový, Marhuľový, Pupalkový, Šípkový

Suchá a popraskaná pokožka - Avokádový, Borákový, Čierny kmín, Jojobový, konopný, Makadamiový, Mandľový, Marhuľový, Olivový, Pšeničné klíčky, Pupalkový, Šípkový, Sójový

Mastná a zmiešaná pleť - Borákový, hroznový, jojobový, Makadamiový, Mandľový, Pupalkový

Zrelá pleť - Borákový, Marhuľový, Pupalkový, Pšeničné klíčky, Šípkový

Regenerácia pokožky - Borákový, Tekvicový, Jojobový, Makadamiový, Mandľový, Sójový, Olivový, marhuľový, Konopný, Pšeničné klíčky, Pupálkový, Sezamový, Slnečnicový, Šípkový

Po opaľovaní - Jojobový, Makadamiový, Mandľový, Marhuľový

Akné, nečistá a zapálená pleť - Avokádový, Borákový, Jojobový, Kukuričné klíčky, mandľový, Šípokový, Sójový,

Ekzémy - Borákový, Tekvicový, Pupalkový, Ľanový, mandľový, Slnečnicový, Sójový, Konopný

Celý sortiment rastlinných bio olejov Saoos nájdete tu: