ŠABLA MALÉHO SAMURAJA - HUO XIANG ZHENG QI WAN - TCM Herbs

 
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
€16
Značka TCM Herbs
Kategória Z prírody
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH101 Objem: 100 tabliet / 30 g 3 - 7 dní €16
   
 

ŠABLA MALÉHO SAMURAJA - HUO XIANG ZHENG QI WAN - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie:

 • Premieňa nečistú vlhkosť SHI sleziny a žalúdku
 • Uvoľňuje povrchovú vrstvu
 • Upravuje obeh čchi Qi ZHI
 • Harmonizuje stredné ohnisko

Odborná literatúra o TCM uvádza: Toto je v Číne veľmi rozšírená a obľúbená zmes, obzvlášť vhodná k liečbe akútnych hnačiek od jari do jesene. K takýmto sa radia aj hnačky cestovateľov pri zmene stravy a podnebia, rovnako tak aj zvracanie rodičiek v tehotenstve. K príznakom patria nie len hnačky, ale aj zimnica, horúčka, nafúknutý hrudník, strata chute v ústach, nechutenstvo a nekľud v dutine brušnej. Účinok bylín v zmesi spočíva v odstránení vlhka a hlienu z brušnej oblasti, úprave zažívania a harmonizácii organizmu.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárskym produktom je Huo xiang, štiplavý a aromatický, ktorý svojou povahou premieňa vlhkost, rozptyľuje chlad a vietor, upravuje slezinu a zastavuje zvracanie. Ďalej sú tu dve skupiny ministerských produktov. Prvá skupina tvorená Hou po a Chen pi posilňuje účinky Cisárského produktu v strednom ohnisku. Hou po podporuje pohyb Qi a metabolizmus vody, vstupuje do hrudníku a odstraňuje pocit plnosti. Chen pi reguluje Qi, transformuje vlhkosť a harmonizuje funkciu stredného ohniska. Druhá skupina ministrov Zi su ye, Bai zhi pomáha cisárovi odstraňovať chlad a vietor. Zi su ye uvoľňuje vonkajšiu vrstvu a tiež harmonizuje stredné ohniská. Bai zhi je veľmi účinná v liečbe bolestí hlavy. Prvý z asistentov Ban xia harmonizuje žalúdok a zastavuje zvracanie. Ďalší asistent Da fu pi funguje obdobne ako Hou po, ale v oblasti dolného ohniska. Obe tieto byliny podporujú mechanizmus Qi v strednom a dolnom ohnisku a zvyšujú účinok cisárskej byliny, ktorá sa zameriava na horné ohniská. Vnútorná stagnácia vlhkosti oslabuje transformačnú a transportnú funkciu sleziny. Asistentské byliny Bai zhu a Fu ling predstavujú silnú kombináciu pre posilneniu sleziny a transformáciu vlhkosti. Poslední asistent Jie geng podporuje fyziologické funkcie pľúc, a tým posilňuje účinky Cisárského produktu. Poslovia Zhi gan cao, Sheng jiang a Da zao harmonizujú účinky ostatných bylín a upravujú slezinu a žalúdok. V zmesi nacházdame nekoľko skupín bylín, ktoré boli starostlivo vybraté a vyvážené. Huo xiang, Zi su ye, Bai zhi uvoľňujú vonkajšok, Hou po, Da fu pi, Chen pi podporujú vnútornú cirkuláciu Qi, Zi su ye, Bai zhi, Jie geng majú klesavý účinok, Fu ling, Ban xia, Da fu pi spôsobujú klesanie QI NI a zastavujú zvracanie.

Dávkovanie: 3x denne 8 guľôčok (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity ťažkostí dávku 2 - 3x vyššiu). Účinok je možné pozorovať po 1–2 dňoch u hnačiek, u tehotenského zvracania po 1–2 týždňoch.

Obsah: 100 guličiek/30 g

Výrobca: Medichin TCM Herbs

Čínske bylinné zmesi od výrobcu Medichin:

 • sú 100% prírodné produkty
 • neobsahujú žiadny lepok
 • byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách EU Kneipp Forschung v Nemecku
 • byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
 • sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
 • čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
 • produkty sú schválené UVZ SR

Čo sú Bylinné zmesi WAN ?
Bylinné zmesi WAN sú tradičné čínske bylinné zmesi vo forme lisovaných guličiek. Guličky uľahčujú užívanie, sú chuťovo neutrálne a stabilné. Čínske bylinné zmesi TCM Herbs sú vyrobené podľa starých tisícročných receptúr. Výrobca striktne dbá na dodržiavanie receptúr uvádzaných v lekárskych knihách starých autorov.

Ako pôsobia čínske bylinné zmesi ?
Rešpektujú prepojenosť troch apektov ľudského organizmu - telesného, energetického a duševného. Majú vyvážený účinok na celý organizmus a pôsobia komplexne.

Prečo dôverovať tradičnej čínskej medicíne ?
Tradičná čínska medicína existuje už 4000 rokov. Jej zásady a pricípy sú overené tisícročnými skúsenosťami. Cieľom tradičnej čínskej medicíny je zachovanie zdravia u zdravých a vrátenie zdravia chorým. Tradičná čínska medicína nie je liečiteľstvo, ale vysoko sofistikovaná vedecká disciplína. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.