Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

SPEVNENIE PODOMLETÉHO BREHU - XUE FU ZHU YU WAN - TCM Herbs

Kód: TCH041
Zľava 15%pri nakupe nad 25€ s kupónom: EXTRA15
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€21,27
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

SPEVNENIE PODOMLETÉHO BREHU - XUE FU ZHU YU WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Rozprúďuje krv YU XUE
Rozhýbava stagnáciu čchi QI ZHI
Rozpúšťa zrazeniny krvi YU LUO
Utišuje bolesti

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Bolesti hlavy (chronické, po úraze, po otrase mozgu, postkontusný syndrom)
Neuralgia trigeminu
Bolesti na hrudi, medzirebrové neuralgie
Koronárne srdečné ochorenia, angina pectoris, cor pulmonale
Trombotický zápal žíl, ateroskleróza
Hypertenzia
Glaukom (zelený očný zákal)
Bolestivá menštruácia či chýbanie menštruácie
Psychózy, schizofrénia, nespavosť

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylinná zmes má 2 základné účinky – rozpustenie blokády krvi YU XUE v hornom ohnisku (od bránice vyššie) a rozprúdenie stagnácie energie pečene čchi GAN QI ZHI. V praxi si tento stav môžeme predstaviť ako „ucpaný odkvap či podviazanie v páse“. Jedná sa o najsilnejšie pôsobiacu bylinnú zmes na blokádu krvi a stagnáciu energie. Veď také choroby a príznaky, ktoré sa odvíjajú od tejto čínskej patológie, tomu patrične odpovedajú - silné, ostré, fixné a chronické bolesti od pásu nahor - bolesti v podrebrí, na hrudi, na hlave, neuralgiu trojklanného nervu, bolesti medzirebrových nervov, bolesti kľbov, bolesti hrudnej a krčnej chrbtice apod.

Toto všetko je spôsobené blokádou krvi YU XUE, čo časom vede i k stagnácii energie čchi QI ZHI. Tá sa potom prejavuje tiež ďalšími bolesťami (opäť od pásu nahor), ktoré tzv. cestujú (na rozdiel od fixných bolestí z blokády krvi). Vďaka stagnácii energie čchi a blokáde krvi dochádza časom k premene každej blokády na vnútornú horúčosť či oheň NEI HUO. Tato kombinácia blokády, stagnácia a ohňa napáda dráhu srdca a môže sa prejaviť ako depresia, podráždenosť, výrazné striedanie nálad, búšenie srdca, nespavosť, pocit horúčosti na hrudi, poobedné zvýšené teploty apod. V oblasti žalúdka sa potom môže objaviť (v dôsledku blokády krvi, ktorá utláča žalúdočnú čchi a má za následok vzostup „vzbúrenéj žalúdočnej čchi v protismere“) neustávajúce štikútanie, pocit na zvracanie či zakuckávanie sa počas pitia tekutín.

Rozbor bylín v zmesi: Tao ren, Hong hua, Dang gui, Chuan xiong a Chi shao rozprúďujú krv a rozpúšťajú zrazeniny, Dang gui a Sheng di huang rozprúďujú a vyživujú krv, Chai hu a Zhi ke spriechodňujú pečeň a regulujú tok energie Qi, Niu xi rozbíja zrazeniny, spriechodňuje dráhy LUO a sťahuje energii Qi nadol, Jie geng otvára pľúca a smeruje účinok bylín smerom nahor, Gan cao celkovo harmonizuje účinok bylín v zmesi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať pri nadmernom menštruačnom krvácaní a pri stavoch zvýšenej krvácavosti.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: