TANEČNICE Z HRUŠKOVEJ ZÁHRADY - CELULITIS WAN - TCM Herbs

 
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
€16
Značka TCM Herbs
Kategória Z prírody
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH022 Objem: 100 tabliet / 30 g 3 - 7 dní €16
   
 

TANEČNICE Z HRUŠKOVEJ ZÁHRADY - CELULITIS WAN - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie:

  • Posilňuje YANG ľadvín
  • Rozprúďuje čchi Qi ZHI
  • Vylučuje stagnujúcu vodu

Odborná literatúra o TCM uvádza: Celulitída postihuje v dnešnej dobe čím ďalej viac žien, obzvlášť v mladom veku a stáva sa tak pomaly civilizačnou chorobou. Z pohľadu západnej medicíny to nie je choroba ako taká, skôr sa jedná o estetický handicap, ale z hľadiska čínskej medicíny je to už známka určitej nerovnováhy v organizme. Ide o nedostatočnú energiu v dráhe ľadvín a sleziny, spolu sa stagnáciou QI a vlhka v dolných partiách tela. Romanticky by sme mohli tento stav nazvať „slabým ohníkom, na ktorý prikladáme mokré drevo…“
Podľa TCM dráha ľadvín je sídlom vrodeného ohňa života YANG, ktorá zahrieva telo na „prevádzkovú teplotu“. Pri oslabení tohto ohníka potom zákonite nedochádza k odparovaniu vody, ktorá tak stagnuje v organizme. YANG ľadvín zahrieva a dodáva energiu do sleziny, ktorá premieňa potravu a vzduch na blahodarnú energiu Qi a krv. Pri nedostatku energie Qi a krvi si naše telo doslova „pýta“, ba priamo vyžaduje jedlá, ktoré sú síce energeticky a kaloricky bohaté (z dôvodov rýchleho doplnenia energie), nie však dostatočne vhodné a zaťažujúce dráhu sleziny. Jedná sa väčšinou o rýchle životobudiče ako sú rôzne sladkosti, pečivo, čokolády, čierna káva, tonizujúce nápoje, alkohol, apod.). Tieto jedlá však dráhu sleziny do budúcna ešte viacej oslabujú a tzv. zvlhčujú. Keďže dráha sleziny vyživuje svaly od pásu dolu, kumuluje sa toto vlhko zo sleziny (spolu so stagnáciou vody z nedostatočného YANG ľadvín) v týchto oblastiach tela. Preto aj liečba celulitídy je zameraná na rozprúdenie stagnácie QI a odstránenie vlhka v dolných partiách tela a posilneniu ľadvín a sleziny. Obzvlášť nutné je dodržiavanie správnej výživy, predovšetkým potom úplného vynechania čiernej kávy, tvrdého alkoholu a sladkostí a naopak zaradenie jedál, ktoré posilňujú slezinu a ľadviny ako sú obilné kaše, jáhlové a pohánkové kaše, celozrnná ryža, huby a všetka varená zelenina, hlavne potom tekvica a mrkva.
Potraviny, posilňujúce YANG ľadvín: všetky ľadvinky (pokiaľ možno domáce či z BIO chovu), krevety, langusty, sardinky, hrebíček, fenikel, badyán, škorica, kôpor, pór, pistáciové oriešky, vlašské orechy, maliny, červené a čierne datle.
Potraviny, posilňujúce Qi sleziny a vysušujúce vlhko: otruby, fazule adzuki (malé červené fazuľky), bôb obyčajný (konský), vreteno kukuričného klasu, trnky, ostružiny, bambusové výhonky..
Potraviny, odstraňujúce stagnáciu energie Qi: čerešne, kokosový orech, tofu, ryža, mrkva, tekvica, tekvica Hokaido, špenát, reďkovka, pažítka, cesnak, cibule, kmín, máta, bazalka, šafran, oregano, kardamom, šampiňón, huba šitake (húževnatec jedlý), citrón, limetka, mandarínka, hovädzie, kuracie, bravčové a husacie mäso.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárskou bylinou je Huang qi, ktorý posilňuje Qi sleziny znižuje opuchy a stabilizuje vonkajšiu vrstvu, podobne ako Bai zhu, ktorý okrem toho vylučuje vlhkosť. Ministerskými bylinami sú Dang shen, ktorý posilňuje stredné ohniská a posilňuje Qi, Mu dan pi, ktorý rozhýbava krv a rozprúďuje krvnú stagnáciu, Gui zhi, ktorá zahrieva dráhy a rozptyľuje stagnáciu chladu, rovnako tak ako opuchy z chladného hlienu. Asistentmi sú He shou wu, ktorá vyživuje krv pečene a ľadviny (viz Legendy písané bylinami) a Ze xie, ktorá odvádza vlhkosť.

Dávkovanie: 4 tabletky 3x denne, deti od 3-12 rokov 3x denne 2 tabletky (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity ťažkostí dávku 2 - 3x vyššiu). Užíva sa spolu s aplikáciou Krému Tanečnica z hruškovej záhrady (kód 384).


Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5)

Výrobca: Medichin TCM Herbs

Čínske bylinné zmesi od výrobcu Medichin:

  • sú 100% prírodné produkty
  • neobsahujú žiadny lepok
  • byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách EU Kneipp Forschung v Nemecku
  • byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
  • sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
  • čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
  • produkty sú schválené UVZ SR

Čo sú Bylinné zmesi WAN ?
Bylinné zmesi WAN sú tradičné čínske bylinné zmesi vo forme lisovaných guličiek. Guličky uľahčujú užívanie, sú chuťovo neutrálne a stabilné. Čínske bylinné zmesi TCM Herbs sú vyrobené podľa starých tisícročných receptúr. Výrobca striktne dbá na dodržiavanie receptúr uvádzaných v lekárskych knihách starých autorov.

Ako pôsobia čínske bylinné zmesi ?
Rešpektujú prepojenosť troch apektov ľudského organizmu - telesného, energetického a duševného. Majú vyvážený účinok na celý organizmus a pôsobia komplexne.

Prečo dôverovať tradičnej čínskej medicíne ?
Tradičná čínska medicína existuje už 4000 rokov. Jej zásady a pricípy sú overené tisícročnými skúsenosťami. Cieľom tradičnej čínskej medicíny je zachovanie zdravia u zdravých a vrátenie zdravia chorým. Tradičná čínska medicína nie je liečiteľstvo, ale vysoko sofistikovaná vedecká disciplína. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.