UKOTVENIE HORKOVZDUŠNÉHO BALÓNA - PI PA QING FEI YIN WAN mod. - TCM Herbs

 
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
€15,50
Značka TCM Herbs
Kategória Z prírody
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH030 Objem: 100 tabliet / 30 g 3 - 7 dní €15,50
   
 

UKOTVENIE HORKOVZDUŠNÉHO BALÓNA - PI PA QING FEI YIN WAN mod. - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz 

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie:

  • Ochladzuje horúčosť v pľúcach FEI RE
  • Vylučuje vlhko a horúčosť z pľúc FEI SHI/RE
  • Rozprúďuje krv YU XUE
  • Vylučuje horúčosť RE z 2. vrstvy QI
  • Vylučuje horúci vietor FENG RE a horúci toxín RE DU z kože

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o modifikáciu originálnej čínskej bylinnej zmesi QING FEI WAN, ktorá je upravená na naše dnešné pomery. Používa sa pri napadnutí plnej horúčosti do dráhy pľúc, čo spôsobí problémy jak dýchacie, tak aj kožné. Tento stav zodpovedá napadnutiu horúčosťou do 2. vrstvy QI (viac Napadnutiu horúčosťou - 4 vrstvy) a vzniká tak, že na už prítomnú horúčosť v pľúcach FEI RE nasadne vonkajší škodlivý vietor FENG XIE, čo má za následok vznik horúceho vetra FENG RE spolu s horúcim toxínom RE DU v postihnutých oblastiach, a to ako v pľúcach, tak aj na koži.
Dýchacie problémy sa potom prejavujú príznakmi, ako sú kašeľ so žltým hlienom, dusnosť, horúčka, zápcha, suchá stolica, sucho v ústach a v nose, pocit ucpaného nepriechodného nosu.
Kožné problémy sa potom prejavujú príznakmi, ako sú červený a napuchnutý nos, červené pupienky, hrbolky a zápalové začervenanie okolo nosu, akné s čiernou alebo bielou hlavičkou (komedomy), pálenie kože, ktoré po zatlačení začervená. Vhodné je tiež kombinovať s bylinnými zmesami na vypúšťanie a ochladenie horúčosti z nadbytku, napr. pri dýchacích problémoch s bylinou zmesou Tieň brokátového závoja (kód TCH012) či Vychladnutie horúcej platne (kód TCH013), u kožných problémov zase napr. s bylinnou zmesou Pätoro uhasení sopky (kód TCH011), Vysušenie ryžových terás (kód TCH021) či Zvlieknutie hadej kože (kód TCH019) apod.

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: Pi pa ye zastavuje kašeľ z horúčosti v pľúcach, odstraňuje dusnosť z horúčosti v pľúcach, rozpúšťa hlieny a sťahuje protichodnú čchi zo žalúdka WEI QI NI. Sang bai pi vypúšťa horúčosť z pľúc a spúšťa ich čchi FEI QI dole, preto je vhodný na kašeľ a dusnosť pľúc z nadbytku (v súvislosti s ním sa používalo v starej Číne príslovie, že "vypúšťať nadbytok z pľúc nemožno bez Sang bai pi"), ďalej tiež zmenšuje opuchy na obličaji, spriechodňuje vodné trasy a podporuje odvádzanie nadbytočných tekutín, a to všetko pomocou močenia. Huang qin vypúšťa oheň HUO a horúčosť RE a odstraňuje horúci toxín RE DU z pľúc, čo sa prejavuje kašlom, dusnosťou, horúčkou či hnisavými zapálenými vyrážkami (akné, ružienka a pod). Huang lian vypúšťa oheň HUO, vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE a odstraňuje horúci toxín RE DU, a to hlavne zo stredného ohniska teda zo žalúdka, ale aj z pečene a zo srdce, Preto sa používa tiež pri zapálených vyrážkach, vredoch a abscesoch. Shi gao ochladzuje horúčosť RE a vypúšťa oheň HUO z pľúc, žalúdku a z 2. vrstvy QI, tiež hojí aj kožné vredy, lebo pôsobí jak protizápalovo, tak súčasne podporuje tvorbu tkaniva. Zhi mu podobne ako predchádzajúci vypúšťa oheň HUO a ochladzuje horúčosť RE z pľúc a zo žalúdku, naviac posilňuje YIN a zvlažuje suché pri suchej horúčosti v pľúcach. Jin yin hua ochladzuje horúčosť RE a vylučuje horúci toxín RE DU, čoho sa využíva jak pri kožných vredoch a abscesoch, tak pri pľúcnom abscese s vykašliavaním hnisu a krvi ďalej vylučuje horúci vietor FENG RE z kože. Sheng di huang ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE (obzvlášť pri u ekzémoch) a posilňuje jin YIN XU, zvlášť žalúdka, kedy škodlivá horúčosť stravuje tekutiny a doslova spali jin žalúdka WEI YIN XU. Mu dan pi tiež ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE pri kožných problémoch a naviac aj krv Rozprúďuje a oživuje a rozptyľuje zrazeniny, napr. vonkajšie opuchy kože a vnútorné abscesy. Gan cao harmonizuje účinok všetkých bylín v zmesi a odstraňuje ich vzájomné toxické pôsobenie.

Dávkovanie: Bylinné tablety sa užívajú 3 x denne 4 tablety, deti od 3 do 12 rokov 3x2 tablety denne (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity problémov dávku 2 - 3x vyššiu). V prípade vynechania (zabudnutia) jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr.. pri zabudnutí rannej dávky 4 tbl. je možné si vziať na poludnie 8 tbl.). Vhodné je kombinovať pri nádche s bylinnou zmesou Vyvanutie dračej jaskyne (kód TCH007).

Nepoužívať: V prípade stavoch nedostatku, hlavne nedostatok jangu- YANG XU a čchi -QI XU, napadnutia vonkajším chladom- HAN XIE QI.

Balenie: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tabliet je pri výrobe použité 5 g surových bylín)

Každá šarža linných tabliet je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarskom Schlierene a to na identifikáciu bylín, ďalej na ťažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú okrem iného aj na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom. Ako jediná spájajúca látka je prírodná mikrokryštalická celulóza v obsahu 1 %. Bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické látky ani kyselinu aristolochovú.
Z vyššie uvedeného vyplýva, že bylinné tablety TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v zmesi je 5 x vyššia) a kvality (absolútne bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny (a prírodnej medicíny vôbec) predstaviť a dopriať! 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.