UKOTVENIE HORKOVZDUŠNÉHO BALÓNA - PI PA QING FEI YIN WAN mod. - TCM Herbs

Kód: TCH030
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€21,84
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

UKOTVENIE HORKOVZDUŠNÉHO BALÓNA - PI PA QING FEI YIN WAN mod. - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Ochladzuje horúčosť v pľúcach FEI RE
Vylučuje vlhko a horúčosť z pľúc FEI SHI/RE
Rozprúďuje krv YU XUE
Vylučuje horúčosť RE z 2. vrstvy QI
Vylučuje horúci vietor FENG RE a horúci toxín RE DU z kože

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Akné u dospievajúcich (na tvári a na chrbte)
Ružienka (acne rosacea) na tvári
Alkoholový červený nos

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Dýchacie problémy:
Zápal priedušiek (akútna a chronická bronchitída)
Zápal pľúc (pneumónia)
Kašeľ s vykašliavaním žltého hlienu
Zápal nosných dutín (akútny a chronický)
Nosné polypy
Chronická nádcha (chronicky upchatý nos)
Opuchnuté nosové sliznice

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o modifikáciu originálnej čínskej bylinnej zmesi QING FEI WAN, ktorá je upravená na naše dnešné pomery. Používa sa pri napadnutí plnej horúčosti do dráhy pľúc, čo spôsobí problémy jak dýchacie, tak aj kožné. Tento stav zodpovedá napadnutiu horúčosťou do 2. vrstvy QI (viac Napadnutiu horúčosťou - 4 vrstvy) a vzniká tak, že na už prítomnú horúčosť v pľúcach FEI RE nasadne vonkajší škodlivý vietor FENG XIE, čo má za následok vznik horúceho vetra FENG RE spolu s horúcim toxínom RE DU v postihnutých oblastiach, a to ako v pľúcach, tak aj na koži.
Dýchacie problémy sa potom prejavujú príznakmi, ako sú kašeľ so žltým hlienom, dusnosť, horúčka, zápcha, suchá stolica, sucho v ústach a v nose, pocit ucpaného nepriechodného nosu.
Kožné problémy sa potom prejavujú príznakmi, ako sú červený a napuchnutý nos, červené pupienky, hrbolky a zápalové začervenanie okolo nosu, akné s čiernou alebo bielou hlavičkou (komedomy), pálenie kože, ktoré po zatlačení začervená. Vhodné je tiež kombinovať s bylinnými zmesami na vypúšťanie a ochladenie horúčosti z nadbytku, napr. pri dýchacích problémoch s bylinou zmesou Tieň brokátového závoja (kód TCH012) či Vychladnutie horúcej platne (kód TCH013), u kožných problémov zase napr. s bylinnou zmesou Pätoro uhasení sopky (kód TCH011), Vysušenie ryžových terás (kód TCH021) či Zvlieknutie hadej kože (kód TCH019) apod.

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: Pi pa ye zastavuje kašeľ z horúčosti v pľúcach, odstraňuje dusnosť z horúčosti v pľúcach, rozpúšťa hlieny a sťahuje protichodnú čchi zo žalúdka WEI QI NI. Sang bai pi vypúšťa horúčosť z pľúc a spúšťa ich čchi FEI QI dole, preto je vhodný na kašeľ a dusnosť pľúc z nadbytku (v súvislosti s ním sa používalo v starej Číne príslovie, že "vypúšťať nadbytok z pľúc nemožno bez Sang bai pi"), ďalej tiež zmenšuje opuchy na obličaji, spriechodňuje vodné trasy a podporuje odvádzanie nadbytočných tekutín, a to všetko pomocou močenia. Huang qin vypúšťa oheň HUO a horúčosť RE a odstraňuje horúci toxín RE DU z pľúc, čo sa prejavuje kašlom, dusnosťou, horúčkou či hnisavými zapálenými vyrážkami (akné, ružienka a pod). Huang lian vypúšťa oheň HUO, vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE a odstraňuje horúci toxín RE DU, a to hlavne zo stredného ohniska teda zo žalúdka, ale aj z pečene a zo srdce, Preto sa používa tiež pri zapálených vyrážkach, vredoch a abscesoch. Shi gao ochladzuje horúčosť RE a vypúšťa oheň HUO z pľúc, žalúdku a z 2. vrstvy QI, tiež hojí aj kožné vredy, lebo pôsobí jak protizápalovo, tak súčasne podporuje tvorbu tkaniva. Zhi mu podobne ako predchádzajúci vypúšťa oheň HUO a ochladzuje horúčosť RE z pľúc a zo žalúdku, naviac posilňuje YIN a zvlažuje suché pri suchej horúčosti v pľúcach. Jin yin hua ochladzuje horúčosť RE a vylučuje horúci toxín RE DU, čoho sa využíva jak pri kožných vredoch a abscesoch, tak pri pľúcnom abscese s vykašliavaním hnisu a krvi ďalej vylučuje horúci vietor FENG RE z kože. Sheng di huang ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE (obzvlášť pri u ekzémoch) a posilňuje jin YIN XU, zvlášť žalúdka, kedy škodlivá horúčosť stravuje tekutiny a doslova spali jin žalúdka WEI YIN XU. Mu dan pi tiež ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE pri kožných problémoch a naviac aj krv Rozprúďuje a oživuje a rozptyľuje zrazeniny, napr. vonkajšie opuchy kože a vnútorné abscesy. Gan cao harmonizuje účinok všetkých bylín v zmesi a odstraňuje ich vzájomné toxické pôsobenie.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Odporučenie: Môže sa užívať spolu s Nápojom strieborného vetra 844 pre lepší účinok. Zmes sa užíva ešte 3 dni po skončení všetkých príznakov.

V prípade nádchy sa táto zmes môže kombinovať so zmesou Vyvanutie dračej jaskyne 007 so Šaolínovým olejom (natierať pod nos) v prípade alergických ochorení so zmesou Zátišie pustovníka Changa 114, ktorá vylučuje povrchový škodlivý vietor

Upozornenie: Neužívať pri stavoch nedostatku, hlavne pri nedostatku jang YANG a čchi QI XU, pri napadnutí vonkajším chladom HAN XIE QI.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: