VYSUŠENIE RYŽOVÝCH TERÁS - WEI/DA CHANG SHI/RE DU WAN mod. - TCM Herbs

 
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
€16
Značka TCM Herbs
Kategória Z prírody
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH021 Objem: 100 tabliet / 30 g 3 - 7 dní €16
   
 

VYSUŠENIE RYŽOVÝCH TERÁS - WEI/DA CHANG SHI/RE DU WAN mod. - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie:

  • vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE a horký toxín RE DU zo žalúdka a čriev
  • ochladzuje oheň HUO zo stredného ohniska

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o modifikáciu originálnej tradičnej čínskej bylinnej zmesi XIE XIN JIAN WAN, ktorá je upravená na dnešné pomery. Byliny v zmesi patria k tým najchladnejším vôbec v celej histórii čínskej fytoterapie, preto sa používajú všade tam, kde je podľa TCM nadbytok horúčosti a vlhka SHI/RE a horkých toxínov RE DU, obzvlášť potom v strednom ohnisku, teda v dráhe žalúdka a čriev. Najčastejšie táto situácia nastane vďaka nezdravému stravovaniu a životospráve, a to ako jedla (kvantity či kvality - smažené, grilované, tučné, sladké, ostré...) , tak aj pitie (alkohol, mlieko, sladké limonády...). Taký stav predstavuje akékoľvek zápalové ochorenie a to ako akútne, tak aj chronické v priebehu dráh žalúdka a hrubého čreva. Taký pacient býva väčšinou "vlhko mastný", potí sa, cíti sa "ťažko", obzvlášť po jedle, obtiažne trávi (tzv. neberie mu to), máva bolesti brucha po jedle, nadýmanie, nafúknutie, hojne vetrov, grganie, kyselina , zápach z úst, redšiu stolicu, v noci chrápe... V tráviacom trakte sa tento stav prejavuje napr. rôznymi zápalmi čriev (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída), zápaly žalúdka (akútna a chronická gastritída), akútne a chronické hnačky, hemoroidy apod. Keďže dráha žalúdka a hrubého čreva je spojená s kožou, tak sa tieto potiaže premietajú aj na koži, hlavne potom na tvári sa objavujú vo forme akné, ekzémov, saboroickej dermatitídy, psoriázy (aj vo vlasoch) apod.
Ako je vidno, každý z nás by čas od času potreboval "vyčistiť si svoj Augiášov chliev", k čomu táto zmes slúži naozaj dokonale!

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: Cisárskymi bylinami v zmesi sú Shi gao a Bai hua she she gao. Funkciou prvej byliny je ochladzovať horúčosť RE a vylučovať oheň HUO z čriev a žalúdka. Druhá cisárska bylina je povahy chladnej a horkej, čím rovnako mocne ochladzuje horúčosť RE, ďalej vylučuje horký toxín RE DU, čím lieči hnisavé vredy (abscesy, furunkly, ekzémy na koži) a v črevách. Súčasne však je táto bylina aj sladká a chladná, vďaka čomu vylučuje horúčosť a vlhko SHI/RE zo stredného a spodného ohniska a to močením. Posledným císárom je Lian qiao, ktorá ochladzuje horúčosť RE, vylučuje horký toxín RE DU a lieči hnisavé vredy a abscesy ako na koži, tak v črevách. Ministri Huang qin a Huang lian ochladzujú horúčosť RE a odvádzajú vlhko SHI zo žalúdka a čriev. Tretí minister Yin chen hao vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE zo stredného ohniska a súčasne aj hojí kožné vredy a vyrážky.
Asistenti Ye ju hua vylučuje oheň HUO a horký toxín RE DU, čím lieči furunkly, karbunkly a kožné vredy a abscesy, Zhi zi ochladzuje krv RE XUE, vylučuje horký toxín RE DU a odvádza vlhko a horúčosť SHI/RE zo spodného ohniska a Pu gong ying, ktorý ochladzuje horúčosť RE, vylučuje horký toxín RE DU a vlhko SHI močením. Poslíček Gan cao harmonizuje účinok bylín v zmesi.

Dávkovanie: 3x denne 4 tablety denne, deti od 3 rokov 3x2 tbl,(v Číne používajú v prípade potreby a intenzity potiaží dávku 2 - 3x vyššiu). V prípade vynechania (zabudnutia) jednotlivej dávky je možné užiť následujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tbl. je možné si na poludnie vziať 8 tbl.).

Nepoužívať: V prípade chladu v slezine PI HAN XU (zimomrivosti, bledosti, nechutenstve...).

Balenie: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tabliet je pri výrobe použité 5 g surových bylín)

Každá šarža bylinných tabliet je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarskom Schlierene a to na identifikáciu bylín, ďalej na ťažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú okrem iného aj na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom. Ako jediná spájajúca látka je prírodná mikrokryštalická celulóza v obsahu 1 %. Bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické látky ani kyselinu aristolochovú.
Z vyššie uvedeného vyplýva, že bylinné tablety TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v zmesi je 5 x vyššia) a kvality (absolútne bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny (a prírodnej medicíny vôbec) predstaviť a dopriať! 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.