S kupónom EXTRA18 máš zľavu 18% pri nákupe nad 25€

Ekodrogéria Sodasan

V našej ponuke nájdete aj kompletný sortiment ekologickej drogérie Sodasan.

Ekodrogéria Sodasan je vyrobená v Nemecku podľa enviromentálnej politiky firmy Sodasan.

Zásady výrobkov SODASAN

Spoločnosť SODASAN ponúka uvedomelým zákazníkom eko prostriedky na umývanie, čistenie a pranie. SODASAN používa osvedčené suroviny a vyznáva zásady:

Základ všetkých mydlových produktov sú rastlinné oleje z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

SODASAN podporuje Fairtrade projekty - sociálna zodpovednosť za dodávateľov a nakupovanie surovín z krajín 3. sveta

SODASAN nepoužíva:

  • žiadne syntetické parfémy ani konzervačné látky
  • žiadne prísady na báze chlóru
  • geneticky upravované suroviny.

SODASAN nevykonáva žiadne testy na zvieratách či už priame alebo nepriame.

Certifikáty, ktoré používa Sodasan:

cert sodasa

Spoločnosť SODASAN je pravidelne kontrolovaná organizáciou ECOCERT. ECOCERT je v súčasnosti najväčší európsky kontrolný a certifikačný úrad v ekologickej oblasti. Produkty SODASAN sú nositeľmi i certifikátu Vegan Society a podliehajú prísnym štandardom Ecogarantie.

Politika životného prostredia v globálnom kontexte vyžaduje kritické pozorovanie a zodpovednosť. Transparentnosť pri výrobe a dôraz na zloženie jednotlivých produktov je súčasť filozofie spoločnosti SODASAN. Spoločnosť neustále pracuje na zlepšovaní ochrany životného prostredia v súlade so všetkými environmentálnymi normami a predpismi.

Základné princípy politiky spoločnosti sú ekonomické využívanie zdrojov, ochrana prírody, používanie rastlinných surovín z ekologického poľnohospodárstva a podpora FAIR TRADE.

Pre energetické pokrytie výroby spoločnosť spolupracuje s GREENPEACE ENERGY. Využíva výhradne elektrinu s nulovým podielom jadrovej energie. Aby firma fungovala ako CO2 neutrálny, podieľa sa na spolupráci so spoločnosťou PRIMA KLIMA na zalesňovaní lesných plôch.

Čo sa týka produktov, ako výrobca pracích a čistiacich produktov SODASAN dôsledne posudzuje zvyškové látky v odpadových vodách, pôvod surovín a spotrebovanú energiu vynaloženú pri výrobe. Spoločnosť nepoužíva žiadne prísady pochádzajúce z petrochemického priemyslu a látky, ktoré sú vyrobené pomocou genetickej modifikácie.

Všade tam, kde je to možné, SODASAN používa mydlo - prírode najbližšiu umývaciu látku. Tekuté mydlá sa vyrábajú špeciálnou metódou výroby pri nízkych teplotách podľa kritérií „čistej chémie“. Tento výrobný proces nevytvára žiadne odpady.

Ponuka produktov Sodasan

cisitic na povrchy kupelna sodasan

Zdroj: www.bior.sk