Len dnes 20% zľava pri nákupe nad 30€ s kupónom: FLASH20

Bachova kvetová terapia - Otázky a odpovede

Ako sa Bachove kvapky užívajú ?

Použitie jednotlivých kvetových esencií:

Pri prechodnej zmene nálad: 2 kvapky zvolenej esencie nakvapkať do pohára s vodou a popíjať.

Pri dlhodobom užívaní: 2 kvapky s každej vybranej esencie (max. 7 druhov) nakvapkať do 30 ml fľaštičky na miešanie, doplniť čistou vodou a trochou alkoholu. Takto pripravenú zmes spotrebujte do 3 týždňov a skladujte na chladnom mieste. Užívajte 4 x denne 4 kvapky pod jazyk alebo do pohára vody. Zmes si môžete pripraviť sami alebo si ju necháte namiešať u nás.

Rescue kvapky: 4 kvapky nakvapkajte do pohára s vodou a popíjajte. Opakujte podľa potreby.

Rescue sprej: 2 streknutia priamo do úst alebo na zápästie. Opakovať podľa potreby.

Koľko Bachových esencií sa môže užívať naraz ?

Bachove centrum v Anglicku odporúča brať najviac 7 esencií naraz.

Ako dlho sa môžu užívať Bachove kvapky ?

Bachove kvapky sa môžu užívať neobmedzene. U detí a mladých ľudí a v akútnych situáciách zaberajú pomerne rýchlo. Čím dlhšie však vaša duševná disharmónia trvá, tým je váš stav viac chronický a liečba môže trvať dlhšie. Každá liečba je individuálna a môže trvať od 1 do 20 mesiacov. Kúry sa môžu opakovať, prípadne namiešané zmesi sa môžu upraviť, ak sa váš stav zmenil a objavil sa nový duševný stav, ktorý chcete spracovať. To sa obvykle v rámci vývoja osobnosti každého z nás stáva. Bachove kvapky môžete brať neobmedzene podľa potreby celý život.

Ako pôsobia Bachove kvetové esencie ?

Bachove esencie nám pomáhajú preniesť sa cez obavy, strach, zármutok, vnútornú nespokojnosť... Pomáhajú udržať čistú a jasnú myseľ a znovu vytvárajú energetickú harmóniu. Neodstraňujú problémy ako také, ale pomáhajú nám ich pochopiť a spracovať. Navodzujú stav vnútornej vyrovnanosti a pokoja. Zabraňujú tak tomu, aby sa nespracované problémy prejavili na telesnej úrovni ako choroba - odstraňujú psychické príčiny chorôb.

Ako dlho trvá kým esencie začnú pôsobiť ?

V akútnych prípadoch esenciu účinkujú rýchlo. Hlavne pri špeciálne zostavenej krízovej esencii pocítite účinok takmer okamžite. Ak si po namáhavom dni dáte napr. esenciu Oliva, účinok sa tiež dostaví rýchlo. Pokiaľ však chcete vyriešiť nejaký problém, ktorý spracovávate už dlhú dobu, prípadne roky, musíte byť trpezlivý. To čo sa dlho hromadí sa nedá odstrániť hneď. Pri pravidelnom užívaní esencií by ste však mali účinok pocítiť za tri týždne.

Môžu sa Bachove kvapky užívať s inou liečbou ?

Áno esencie sa môžu užívať s akoukoľvek inou liečbou, či už homeopatickou alebo fytoterapeutickou, ale aj s bežnými liekmi, antidepresívami a liekmi na predpis. Originálne Bachove esencie nemajú vedľajšie účinky. Sú 100% prírodného pôvodu. Prispôsobujú sa každému individuálne a sú vhodné úplne pre každého.

Môžu užívať Bachove kvety deti a tehotné ženy ?

Áno. Bachove kvety sú vhodné aj pre malé bábätká, kojencov a malé deti. Pomáhajú prekonať detské strachy, obavy, nepokoj, smútky, ktoré dieťa počas svojho intenzívneho vývoja prežíva. Osvedčili sa aj pri detskej hyperaktivite, problémoch v škole, plačlivosti a inom problémovom správaní detí. Tiež výborne pomáhajú tehotným ženám spracovať negatívne stavy počas tehotenstva, ktoré by mohli mať vplyv na matku a dieťa.

Je dôležité uvedomiť si svoj duševný stav, aby Bachove kvety mohli pôsobiť ?

Nie. Bachove kvety pôsobia aj na deti, zvieratá a rastliny, ktoré si svoj stav uvedomiť „nevedia“. Poznať svoj duševný stav je dôležité vtedy, keď si chcete vybrať správne esencie sám.

Ak máte otázky, na ktoré ste tu nenašli odpoveď, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poradíme.

0944 364 421 info@bioterra.sk