Bachove kvapky v tehotenstve

Pred pôrodom

Tu sú typy na niekoľko Bachových esencií, ktoré vám pomôžu si tehotenstvo čo najviac vychutnať:

Ak tehotenstvo znamená vo vašom živote ceľkú zmenu, možno sa cítite nepohodlne a nestabilne. Walnut/Orech kráľovský vám pomôže túto zmenu prijať a spracovať.

Možno vás čaká ultrazvukové vyšetrenie a vy pociťujete strach, či bude všetko v poriadku. Strach o niekoho druhého vám pomôže prekonať Red Chestnut/Pagaštan pleťový.

Ak sa neviete zbaviť neodbytných myšienok a dali by ste čokoľvek za pokoj mysle, vyskúšajte White Chestnut/Biely gaštan.

Ak chodíte počas tehotenstva do práce, môže vám chýbať dostatok odpočinku a môžete byť unavená. Vhodná esencia pre tento prípad je Oliva / Oliva európska.

Ak ste unavená aj napriek tomu, že odpočívate a snažíte sa byť v kľude, vyskúšajte Hornbeam/Hrab obyčajný.

Niekedy sa vám zdá, že čas sa vlečie. Keby sa tak bábätko narodilo už zajtra. Možno ste podráždená a netrpezlivá. Pomôže vám Impatiens/Netýkavka žliazkatá.

Občas sa sama sebe kvôli zmene vášho tela nepáčite. Crab Apple/Jabloň nízka vám pomôže pozerať sa na fyzické zmeny svojho tela pozitívne, tak aby vás to nevyviedlo z miery.

Počas pôrodu:

Všetky si predstavujeme perfektný pôrod – či už do vody alebo v tichej miestnosti s klasickou hudbou v pozadí. Je predsa pohodlné a ukľudňujúce byť pripravená na všetko. Vezmite si teda so sebou Originálne Bachove esencie. Poskytnú vám v týchto chvíľach neoceniteľnú podporu.

Je prirodzené, že vás prepadnú obavy, keď si predstavíte pôrodné bolesti. Esencia Aspen/Topoľ osikový je na každodenný strach z kontrakcií alebo z pôrodu cisárskym rezom.

Samotný pôrod je ďalším momentom, ktorý vám prinesie zmenu. Walnut/Orech kráľovský vám pomôže prekonať pocity, keď sa nebudete cítiť vo svojej koži, kvôli tomu, čo sa s vami deje.

Aj keď ste sa snažili napôrod dobre pripraviť, pôrodné bolesti sa môžu dostaviť skoro ako šok. Star of Betlehem/Bledavka okolíkatá je výborná esencia práve pre tieto chvíle.

Veľmi vám môže pomôcť jedinečná Krízová esencia-Rescue Remedy. Je to zmes piatich Originálnych Bachových esencií a pomáha pri obzvlášť krízových stavoch ako šok, strach, pocity úzkosti, rozrušenie, mdloby, slabosť, strata kontroly...Výborná pomoc, keď sa váš pôrod už blíži.

Krízová esencia vo forme spreja bude pre vás to najpraktickejšie riešenie v tejto situácii.

Prvé dni s bábätkom

Prichádza krásne obdobies vaším dieťatkom. Ale ako to už raz chodí, aj v tomto období život môže priniesť komplikácie. Nezabudnite, že nech vás poskytne čokoľvek, Originálne Bachove kvetové esencie vám pomôžu prekonať zložité a náročné obdobia.

Ste unavená z nočného vstávania, kojenia a vymieňania plienok? Olive /Oliva európska je presne pre tento druh únavy.

Máte pochybnosti či budete dobrá matka pre vaše dieťatko? Larch/Smrekovec opadavý vám dodá viac sebavedomia, aby ste si verili, že máte potrebné schopnosti.

Zdá sa vám, že si musíte poradiť naraz s príliš veľa vecami ? Všetko sa naraz na vás sype ? Skúste Elm/Brest , budete mať pocit, že všetko znova zvládate.

Je vaše dieťatko v poriadku ? Máte oň prehnaný strach a nedokážete si kvôli tomu toto obdobie vychutnať ? Vyskúšajte Red Chestnut/Pagaštan pleťový , ktorý vám opäť dodá istotu.

Ste skleslá ? Pripúšťate si príliš malé nezdary alebo prekážky ? Vyskúšajte Gentian/Horček horký.

Ak sa cítite skleslo aj napriek tomu, že nemáte žiadne konkrétne neúspechy či trápenia, vyskúšajte Mustrard/Horčica poľná.

Stále vás stojí veľmi veľa úsilia zvyknúť si na nový životný štýl ? Opäť je tu Walnut/Orech kráľovský – esencia na obdobie zmien.

Kojenie je pre čerstvé mamičky veľmi dôležitá téma. Niektoré matky nie sú schopné kojiť a je veľmi dôležité, aby tento problém nenarušil váš vzťah s dieťatkom. Ak sa kvôli tomu cítite nešťastná vyskúšajte Pine/Borovicu lesnú.

Ak kojíte, možno bude pre vás dobrou pomocou Rescue krém - Krízový krém na bolestivé a popraskané bradavky. Krém obsahuje esenciu Crab Apple/Plané jablko, známe ako čistiaca esencia. Rescue krém je výborná pomoc na vonkajšie použitie.

Ako užívať vybrané esencie ?

Užívajte vybrané esencie tak často ako potrebujete. Esencie starostlivo vyberajte tak, aby odrážali to, ako sa skutočne cítite. Neužívajte viac ako 7 esencií naraz.

Užívajte 2 kvapky z každej vybranej esencie a 4 kvapky z Rescue Remedy - krízovej esencie.

  • Pri občasnom užívaní nakvapkajte vybrané esencie do pohára s vodou a popíjajte.
  • Pri pravidelnom užívané môžete z každej esencie kvapnúť dve kvapky do 30 ml mixovacej fľaštičky (z krízovej esencie 4 kvapky) a doliať neperlivou minerálkou. Z tejto fľaštičky potom užívajte 4 kvapky 4 x denne.

Na okamžité použitie môžete užiť neriedené esencie priamo z fľaštičky a opakovať podľa potreby.
Esencie sa môžu kvapnúť aj na pulzné body, spánky, pery... Takéto vonkajšie použitie je veľmi efektívne a poskytuje prvú pomoc. Počas tehotenstva alebo pôrodu môžete esencie pridať do menšieho množstva vody, urobiť obklad a priložiť na čelo. Pre väčšie pohodlie môžete esencie nakvapkať do fľaše s minerálkou a piť počas dňa. Ak dávate esencie bábätkám a malým deťom,
pridajte ich do prevarenej vody alebo ich použite na pokožku dieťatka.

Originálne Bachove esencie sú úžasne jemné a bezpečné, pamätajte však na to, že sú konzervované 27% alkoholom. Preto je dobré, keď ich pridáte do vody a množstvo alkoholu sa tak úplne zminimalizuje.

(zdroj www.bachovaterapie.cz)