Otvorenie dverí - Xiao Chai Hu Tang tinktúra z čínskych bylín YaoMedica

Kód: YM010
VÝHODNÁ CENA
Značka: YaoMedica
€11,60
3 - 7 dní
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Zmes podporuje imunitu a vitalitu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tinktúra OTVORENIE DVERÍ  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Xiao Chai Hu Tang 

Hlavné zameranie: chronická únava, vyčerpanosť, pobolievanie celého tela, pocit zvýšenej teploty, bolesť hrdla

Používa sa najmä pri zápaloch chronických a pretrvávajúcich, alebo po vyliečení akútnych infekcií (vírusy, baktérie, chlamýdie, borelióza) tkz. skrytý patogén. Typickými príznakmi sú chronická únava, vyčerpanosť, pobolievanie celého tela, pocit zvýšenej teploty, bolesť hrdla, pocit “akoby na mňa niečo liezlo”. Ďalšími príznakmi sú tráviace problémy, žalúdočné vredy, pálenie záhy, alergie.

Ide o jednu z najčastejšie používaných zmesí v Číne. Jej využitie je pomerne široké. Podľa tradičnej čínskej medicíny harmonizuje Shao Yang . Okrem bylín harmonizujúcich Shao Yang obsahuje aj ženšen, ktorý harmonizuje duševný stav a výkon, podporuje koncentráciu, je vhodné užívať ho aj pri strese. Ďalej obsahuje sladké drievko, ktoré podporuje trávenie. Súčasťou zmesi je aj zázvor, ktorý podporuje imunitný systém, harmonizuje normálnu hladinu cukru v krvi, podporuje dýchacie cesty,kardiovaskulárny systém.

Účinky podľa čínskej medicíny: 
harmonizuje Shao Yang 
podporuje Zheng Qi ("riadnu" Qi) 
vypudzuje klimatické patogény 
Han (chladný patogén) stiesňuje Shao Yangovú dráhu a tým vedie k strate jej schopnosti riadiť vzostup čistého a pokles kalného 
stiesnenie Gan Dan Qi (Qi pečene a žlčníka) so vznikom Dan Re (horúčavy žlčníka) napádajúceho Wei (žalúdok) a Gan Qi (Qi pečene) napadajúce Pi (slezinu) 

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť 
Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité. 

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej.

Zloženie: 
voda, alkohol Chai Hu  - prerastlík čínsky, koreň  - Radix bupleuri  - 8,5g 
Huang Qin  - šišiak bajkalský, koreň  - Radix scutellariae  - 6,4g 
Yu Bai Fu - typhonia veľká, hľuza  - Rhizoma typhonii  - 8,5 g 
Ren Shen  - ženšen pravý, koreň  - Radix ginseng  - 4,3g 
Da Zao  - jujuba čínska, plod  - Fructus jujubae  - 4,3g 
Gan Cao  - sladké drievko, koreň  - Radix glycyrrhizae  - 4,3g 
Sheng Jiang  - zázvor obecný, podzemok  - Rhizoma zingiberis recens  - 2,2g 

Dávkovanie: 
pred použitím je dobré tinktúru pretrepať. Mierne zakalenie je normálne. 
denná dávka je 1 kvapka na 1 kg telesnej hmotnosti. 

Dennú dávku rozdeliť na dve časti - ráno a večer. Tzn. ak vážite napríklad 70 kg, tak si dáte 35 kvapiek ráno a 35 kvapiek večer. Potom Vám tinktúra vydrží asi na 15 dní. 

po konzultácii s odborníkom je možné dať až trojnásobnú dávku 
Tinktúry užívajte na lačno. Minimálny odstup je 30 minút pred jedlom alebo jedna hodina po ňom. 
Tinktúru je možné zaliať trochou horúcej vody a tým dôjde k odpareniu alkoholu. Tento postup je vhodný pre deti alebo šoférov. 
pri akútnych stavoch odporúčame užívať tinktúru zvyčajne niekoľko dní, zvyčajne do vyriešenia problému 

pri chronických stavoch je potrebné užívať zvyčajne niekoľko mesiacov. Avšak do 2-3 mesiacov by sa malo objaviť minimálne zlepšenie. 

na jeden mesiac potrebujete zvyčajne 2-3 balenia (podľa dennej dávky - viď vyššie) 

Obsah balenia:  50ml = 1100 kvapiek
 
 Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu. 

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.
 
Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: