Len dnes 20% zľava pri nákupe nad 30€ s kupónom: FLASH20

Tradičné čaje z Tibetu, Nepálu a Bhutánu

Príprava a užívanie ajurvédských bylín má v Tibetu, Nepálu a Bhutáne svoje špecifické podoby. Vhodné vyvážené zmesi himalájskych bylín sa už po storočia používajú k regenerácií a povzbudeniu organizmu. V obľube sú najviac teplé a aromatické byliny podporujúce dobré trávenie, ktoré máju kľúčový význam pre vstrebávanie zdraviu prospešných účinkov himalájskych rastlín.

Tibetská medicína je založená na existencii piatich elementov (éter, vzduch, oheň, voda a zem), ktoré sa v ľudskom tele prejavujú vo forme troch ajurvédských princípov Vata, Pitta a Kapha v Tibetu sa nazývajú Lung, Tripa a Beken (viz kapitola „Úvod do ajurvédy“).

Tibetský lekári vyvinuli rozsiahly a účinný systém liečby ochorení pomocou bylinných prípravkov a najrôznejších liečebných postupov, ktoré sa postupne rozšírili do Bhutánu a himalájskych oblastí Nepálu, kde získali svoju miestnu podobu. Tieto vedomosti spojené s osvedčenou praxou pretrvali storočia a sú stále aktívne a účinne používané za účelom posilnenia organizmu a udržania pevného zdravia.