Teraz s kódom EXTRA ušetríš 7% pri nákupe nad 15€

HEBKOSŤ LABUTEJ ŠIJE - NEI XIAO LUO LI WAN - TCM Herbs

Kód: TCH037
VÝHODNÁ CENA
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Dýchanie. Štítna žlaza. Nosné mandle. Lymfatické uzliny v oblasti krku. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

HEBKOSŤ LABUTEJ ŠIJE - NEI XIAO LUO LI WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Upravuje obeh čchi Qi a krvi XUE
Rozpúšťa hlien TAN
Vylučuje teplosť RE
Rozptyľuje zdureniny

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

kožné zápaly na krku

zväčšené lymfatické krčné uzliny
Zväčšená štítna žlaza(struma)
Zväčšené nosné mandle u detí

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylinná zmes zmenšuje opuchy lymfatických uzlín a abscesy v oblasti krku, rovnako ako zmenšuje zväčšenú štítnu žľazu a nosné mandle u detí. Podľa tradičnej čínskej medicíny je táto patológia spôsobená stagnáciou energie Qi a krvi v oblasti krku, ku ktorej sa ešte na viac pridáva stagnácia patologického hlienu. Tento hlien je najčastejšie spôsobený nadmernou konzumáciou mliečnych výrobkov a sladkostí, obzvlášť potom u malých detí, ktoré majú obzvlášť tendenciu k dlhodobo zväčšeným krčným uzlinám aj po bežných zápaloch. Každá takáto stagnácia sa skôr či neskôr premení na teplo, takže tendencia k opakovaným zápalom je potom viac než zrejmá a začarovaný kruh sa uzatvára. Preto aj účinok tejto bylinnej zmesi spočíva v ochladení tepla, rozprúdeniu stagnácie a odvedeniu nadbytočného hlienu z oblasti krku.

Rozbor bylín v zmesi: Hierarchia nebola v tejto zmesi určená. Xia ku cao prečisťuje teplosť, rozptyľuje zauzleniny a rozpúšťa TAN (viz Legendy písané bylinami). tým odstraňuje bolestivé zdureniny lymfatických žliaz, obzvlášť pokiaľ sú začervenalé. Xuan shen prečisťuje teplosť, odstraňuje jed, rozptyľuje zauzleniny a zmenšuje tvrdé (zdureniny). Dang gui doplňuje a oživuje krv. Mang xian, Da huang a Gan cao tvorí spolu zmes Tiao wei cheng qi tang, ktorá prečisťuje teplosť z čriev, spriechodňuje stolicu, ochladzuje krv, odstraňuje jed, oživuje krv a rozptyľuje zauzleniny. Zhi ke rozbíja stagnujúcu Qi, rozptyľuje zauzleniny a rozpúšťa TAN. Zhi bei mu a Tian hua fen premieňajú teplý TAN. Jie geng smeruje pôsobenie ostatných bylín do horných partií tela, premieňa TAN, vyťahuje hnis a zmenšuje opuchy.

Lian qiao prečisťuje teplosť, odstraňuje jed, vyťahuje hnis, zmenšuje opuchy a rozptyľuje zauzleniny. Sheng di huang prečisťuje teplosť, ochladzuje krv, rodí tekutiny a tým doplňuje Yin v organizme. Bo he napravuje bolesti v krku, prečisťuje hlavu a oči a odstraňuje teplý vietor. Hai zao pomáha normalizovať funkcie štítnej žlazy. Zmenšuje zväčšenú štítnu žlazu a lymfatické uzliny tým, že odstraňuje TAN a oživuje krv. Rong yan ochladzuje krv a hojí abscesy. Bai lian má protizápalový, analgetický a ochladzujúci účinok. Gan cao harmonizuje pôsobenie jednotlivých bylín v zmesi, upravuje trávenie.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Nepoužívať v prípade neprítomnosti  horka RE a hlienu TAN.  Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5)  Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: