Zľava 10% na celý nákup s kupónom BIOTERRA10SK (platí pri nákupe nezľavnených produktov nad 20 EUR).
*Kupón sa nevzťahuje na už zľavnený tovar a zľavnený tovar sa nepočíta ani do hodnoty na uplatnenie kupónu

VYTIAHNUTIE ZAKLIESNENÝCH STAVIDIEL - YU XUE WAN mod. - TCM Herbs

 
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
€15,50
Značka TCM Herbs
Kategória Z prírody
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH040 Objem: 100 tabliet / 30 g 3 - 7 dní €15,50
   
 

VYTIAHNUTIE ZAKLIESNENÝCH STAVIDIEL - YU XUE WAN mod. - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:

  • Rozprúďuje blokádu krvi YU XUE a spriechodňuje cievy LUO
  • Rozpúšťa a odstraňuje zrazeniny ZHU YU
  • Oživuje krv XUE
  • Utišuje bolesti, vzniknuté z blokády krvi YU XUE

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylínná zmes je zameraná hlavne na tzv. odblokovanie krvi YU XUE, teda oživuje a rozprúďuje krv XUE, podporuje krvný tok, spriechodňuje dráhy a cievy a rozpúšťa zrazeniny ZHU YU. Pod pojmom blokády krvi YU XUE si môžeme predstaviť stav upchanej rímsy, keď na jednej strane sa krv hromadí (opuchy, zatuhnutia, zdureniny typu nádorov, cýst, strumy apod.). a na strane druhej, pod upchanou rímsou sa nedostáva životodárna krv a energia, čo sa prejavuje nedostatočnou výživou týchto orgánov a dráh (napr. matnou do aleboerna pleťou) a hlavne potom fixnou bolesťou - napr. bolesťou hlavy alebo kdekoľvek po tele, bolesti pri poraneniach a úrazoch, bolesti pri menštruácii... (podľa čínskej medicíny každá "bolesť je hlad tkaniva po energii"). Rovnako tak sa po čase môže rímsa vypúliť a prasknúť (napr. prasknuté cysty,metastázy, kožné postihnutia ako psoriáza, ekzémy). V nadsazke by sa dalo povedať, že táto zmes je akýmsi kominíkom, ktorý alebostí (ne)poriadne upchanú rímsu a doslova každodenne "prešťúchava" a spriechodňuje tento upchaný tunel. To znamená že treba vytiahnuť stavidlá a vodu vypustiť, aby sme sa tak (ne)dostali z blata do kaluže alebo z dažďa pod odkvap!

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny - Byliny, obsiahnuté v tejto zmesi, sú rozdelené do 3 skupín:

Prvá skupina obsahuje byliny, ktoré rozprúďujú blokádu krvi YU XUE a odstraňujú zrazeniny ZHU YU. Môžu byť štipľavej alebo horkej chuti, chladné, vyrovnané alebo teplej povahy, všetky však vstupujú do krvi pečene GAN YU XUE a rozprúďujú a spriechodňujú krv, bez toho aby poškodili energiu čchi ZHENG QI. Medzi ne patrí E zhu a San leng ktorý mimo už zmienené (rozprúďujú blokádu krvi YU XUE a odstraňujú zrazeniny ZHU YU) rozprúďujú aj stagnáciu čchi QI ZHI a utišujú bolesti. Dan shen naviac aj vyživuje krv v srdci XUE XU XIN, ukľudňuje ducha SHEN, ochladzuje krv RE XUE a hojí kožné vredy a abscesy. Hu zhang rozprúďuje krv YU XUE a tíši bolesti (hlavne gynekologické), vylučuje vlhko a horko SHI/RE a horký toxín RE DU (napr. u kožných potiaží). Ji xue teng rozprúďuje krv YU XUE a doplňuje krv XUE XU, uvoľňuje šľachy a spriechodňuje cievy LUO (napr. pri reumatických bolestiach alebo poraneniach). Hong hua rovnako rozprúďuje a oživuje krv YU XUE (napr. bolestivá menštruácia), rozpúšťa a odstraňuje zrazeniny ZHU YU v (napr. pri poraneniach, u kožných abscesoch a vredoch, pri nádoroch v bruchu ako sú myómy a cysty). Tao ren má rovnaké účinky ako predchádzajúca bylina a naviac aj zvlažuje črevá a spriechodňuje stolicu alebo tzv. premazáva črevá (napr. pri tvrdej suchej zápche). Ze lan okrem toho, že rozprúďuje krv a oživuje krv YU XUE a odtsraňuje zrazeniny ZHU YU, tak i rozprúďuje stagnáciu vody SHUI, čím zmenšuje opuchy, obzvlášť v bruchu (gynekologické nádory).
Druhou skupinu tvorí byliny, ktoré ochladzujú horúčosť v krvi RE, vzniknutej z blokády krvi YU XUE. Medzi ne patrí Chi shao yao, ktorý ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE (napr. u ekzémov, psoriázy), ale taktiež aj odstraňuje zrazeniny YU XUE a tíši bolesti (napr. pri poraneniach, bolestivej menštruácii, nádoroch). Ren don teng ochladzuje horko RE a vylučuje horký toxín RE DU (napr. kožné vredy alebo abscesy), vylučuje vlhko a horko SHI/RE spriechodňuje cievy LUO (napr. pri bolestivých zápaloch a opuchoch kĺbov).
Do tretej skupiny bylín, ktorá hlavne vyživuje krv XUE XU, ďalej aj rozprúďuje a oživuje krv YU XUE, tíši bolesti a rozpúšťa zrazeniny ZHU YU, patrí Dang gui wei.

Dávkovanie: 3x denne 4 tablety (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity potiaží dávku 2 - 3x vyššiu). V prípade vynechania (zabudnutia) jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri opomenutí rannej dávky 4 tbl. je možné si na poludnie zobrať 8 tbl.). Je možné kombinovať s ostatnými zmesami ako napr. pri poraneniach a úrazoch je veľmi dobrá kombinácia s bylinnou zmesou Húževnatosť bambusového výhonku (kód TCH205), pri myómoch sa potom pridáva Stena deviatich drakov (kód TCH054) apod. Táto zmes tiež tzv. riedi krv, takže pokiaľ sa užíva súčasne s chemickými liekmi na riedenie krvi, tak sa účinok dupľuje a je možné chemické lieky prípadne (podľa stavu a laboratórnych vyšetrení krvi) aj znižovať.

Nepoužívať: v prípade tehotenstva, jednoduchý nedostatok energie čchi QI XU a krvi XUE XU bez známok stagnácie a blokády ! (napr. krvácaní bez príznakov blokády).

Balenie: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tabliet je pri výrobe použité 5 g surových bylín)

Každá šarža bylinných tabliet je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarskom Schlierene a to na identifikáciu bylín, ďalej na ťažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú okrem iného aj na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom. Ako jediná spájajúca látka je prírodná mikrokryštalická celulóza v obsahu 1 %. Bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické látky ani kyselinu aristolochovú.
Z vyššie uvedeného vyplýva, že bylinné tablety TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v zmesi je 5 x vyššia) a kvality (absolútne bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny (a prírodnej medicíny vôbec) predstaviť a dopriať! 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.