Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

ZÁVEJE PLNÉ NÁDEJE - WEN JING WAN - TCM Herbs

Kód: TCH053
Zľava 15%pri nakupe nad 25€ s kupónom: EXTRA15
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€21,27
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

ZÁVEJE PLNÉ NÁDEJE - WEN JING WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vyživuje krv a upravuje jej obeh
Rozptyľuje blokádu krvi
Rozptyľuje chlad
Zahrieva menštruáciu

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Nepravidelná menštruácia (predčasná či oneskorená)
Slabá menštruácia s predĺženým krvácaním
Krvácanie uprostred menštruačného cyklu (špinenie)
Bolestivá menštruácia
Chronické zápaly v podbrušku
Chronická endometrióza
Polycystické vaječníky
Potiaže v prechode (maternicové krvácanie)
Neplodnosť (ako ženy, tak aj muži)
Akné, objavujúce sa po vysadení hormon. antikoncepcie

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto zmes upravuje hlavne menštruačné potiaže, ktoré sú spôsobené chladom z nedostatočnosti v genitálnych dráhach CHONG a REN MAI s následnou blokádou krvi.
U takých žien sa objavuje slabé, pretrvávajúce krvácanie delohy, nepravidelná menštruácia (predčasná či oneskorená), nafialovelé krvné zrazeniny v menštruačnej krvi, krvácanie uprostred cyklu (tzv. špinenie), bolestivá menštruácia, napätie a chlad v podbrúšku či neplodnosť. Základnou príčinou je tu chlad z nedostatku, ktorý vedie k blokáde krvi, ktorá sa neskôr mení na horko (asi tak ako málo vody v potoku, ktorý nemá silu ďalej tiecť, zablokuje sa a neskôr premení na horko, podobne ako zablokovaný chlad v pivnici vedie vo finále k samovznieteniu uhlia), preto aj príznaky v tomto prípade s vyjadrením ako chladu, tak horkosti (tzv. chlad dole a horko hore), tak isto ako príznaky nedostatku a nadbytku .
K príznakom horkosti z nedostatočnosti krvi a jej následné stagnácie patria suché pery a sucho v ústach (na rozdiel od falošnej horúčosti z nedostatočnosti YIN, ktorá má niektoré podobné projavy, ale na rozdiel od predchádzajúceho sa prejavuje suchosťou v ústach a v hrdle, nikdy ne suchými perami!), chýba pocit smädu, ďalej zvýšená večerná teplota (na rozdiel u nedostatočnosti YIN už odpoludnia) a večer teplé dlane a chodidlá, event. i s potením dlaní a chodidiel.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárskymi a teda hlavnými bylinami v zmesi sú Wu zhu yu a Gui zhi, ktoré zahrievajú menštruáciu, odstraňujú chlad, uvoľňujú blokády a obnovujú cirkuláciu krvi. Wu zhu yu súčasne aj podporuje obeh Qi a odstraňuje bolesť, zatiaľ čo Gui zhi otvára a spriechodňuje dráhy tým, že ich prehrieva. Obidve dokopy sú potom veľmi efektné pri liečbe blokády krvi vyvolanej chladom. Ministerskými bylinami sú Dang gui, Chuang xiong, Bai shao a Shu di huang, ktoré oživujú krv, odstraňujú blokády, posilňujú krv a regulujú menštruáciu. Mai men dong vyživuje YIN, zvlhčuje sucho a prečisťuje horko z nedostatočnosti. Asistent Mu dan pi pomáha cisárskym bylinám odstraňovať stagnáciu, harmonizovať menštruáciu a ochladiť horko z nedostatočnosti. Ren shen, Gan cao, Shen jiang a Ban xia doplňujú Qi, harmonizujú slezinu a žalúdok a podporujú ich transformačné funkcie, čím nepriamo posilňujú tvorbu krvi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade blokády krvi z nadbytku YU XUE, nedostatočnosti jin YIN XU, počas menštruácie. 

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: