ZVLAŽENIE VYPRAHNUTEJ STEPI - QING ZAO JIU FEI WAN mod. - TCM Herbs

 
 
Tradičná čínska bylinná zmes.
€16
Značka TCM Herbs
Kategória Z prírody
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH033 Objem: 100 tabliet / 30 g 3 - 7 dní €16
   
 

ZVLAŽENIE VYPRAHNUTEJ STEPI - QING ZAO JIU FEI WAN mod. - TCM Herbs

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Ak sa chcete o bylinných zmesiach TCM Herbs dozvediet viac, využite komplexné informácie priamo na stránke výrobcu: www.patentnimedicina.cz

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:

  • Napadnutie pľúc vonkajším teplým suchom FENG XIE ZAO RE FEI
  • Ochladzuje horúčosť pľúc FEI RE
  • Zvlhčuje pľúca FEI ZAO
  • Nedostatok YIN a Qi pľúc FEI QI/YIN XU

Odborná literatúra o TCM uvádza: Ide o modifikáciu originálnej tradičnej čínskej bylinnej zmesi QING ZAO JIU FEI WAN, ktorá je upravená na dnešní pomery. Táto zmes je v dnešnej dobe veľmi cenená, pretože pokrýva oblasť celého spektra alergických obtiaží od suchého kašla, dušnosti, pískania na hrudi, upchatého nosu až po svrbenie v krku a v nose. Podľa TCM pri napadnutí tzv. vonkajšieho teplého a suchého vetru FENG RE ZAO dochádza k poškodeniu ako energie Qi, tak i YIN pľúc (YIN je „olej, ktorý premazáva", v našom prípade pľúca). Táto invázia zablokuje ochrannú energiu YANG, čo následne spôsobí zvýšenú teplotu, ktorá nie je sprevádzaná triaškou a zimnicou. To znamená, že škodlivina horúceho sucha ZAO RE prenikla hlbšie do pľúc FEI, ktoré zablokovala a obrátila tak tok ich energie do protismeru FEI QI NI, teda smerom hore . Tento stav sa potom prejaví príznakmi ako sú bolesti hlavy, kašeľ (bez hlienov), dušnosť a pískánie na hrudi, event. plnosť alebo tlak na hrudi a bolesti v podrebrí. Vďaka suchosti sa objavuje suchý štekavý dráždivý kašeľ (ako pri zápale hrtanu či čiernom kašli), sucho v nose (alergická nádcha z tzv. upchatého nosa), vyschnuté až vyprahnuté hrdlo, suchý jazyk, smäd, neklud a podráždenosť. Sumárne - indikáciou tejto bylinnej zmesi je nedostatočnosť YIN a Qi pľúc (regeneruje pľúca) spolu s napadnutím vonkajším teplým suchým vetromteplého suchého vetru (vylučuje zevní škodlivinu).

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: Cisárskymi bylinami v zmesi sú Sang ye, ktorá zvlhčuje a rozptyľuje sucho pľúc FEI ZAO a Shi gao, ktorá prečisťuje suchú horúčosť v pľúcach a v žalúdku, ministrami potom sú Mai men dong, Nan sha shen, E jiao a Hei zhi ma, ktoré zvlhčujú pľúca a rozhojňujú tekutiny, čím podporujú funkciu prvých dvoch bylín, asistenti ako Xing ren a Mi zhi pi pa ye, Gan cao potom harmonizujú účinok ostatných bylín v zmesi.

Dávkovanie: Bylinné tablety sa užívajú 3 x denne 4 tablety, deti od 3 do 12 rokov 2 tablety denne (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity problémov dávku 2 - 3x vyššiu). V prípade vynechania (zabudnutia) jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr.. pri zabudnutí rannej dávky 4 tbl. je možné si vziať na poludnie 8 tbl.). V prípade kašľa sa doporučuje užívať spolu so Sirupom lahodnej chuti (kód 301). V prípade nádchy je vhodná kombinácia s bylinnou zmesou Vyvanutie dračej jaskyne (kód 007) a Šaolinový olej (kód 700), ktorý je možné si jemne natrieť podľa potreby pod nos.

Nepoužívať: V prípade jednoduchej nedostatočnosti YIN pľúc (bez známok napadnutia vonkajšou škodlivinou), opatrne u nedostatočnosti Qi sleziny a žalúdka (zmes zvlhčuje).

Balenie: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tabliet je pri výrobe použité 5 g surových bylín)

Každá šarža bylinných tabliet je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarskom Schlierene a to na identifikáciu bylín, ďalej na ťažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú okrem iného aj na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom. Ako jediná spájajúca látka je prírodná mikrokryštalická celulóza v obsahu 1 %. Bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické látky ani kyselinu aristolochovú.
Z vyššie uvedeného vyplýva, že bylinné tablety TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v zmesi je 5 x vyššia) a kvality (absolútne bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny (a prírodnej medicíny vôbec) predstaviť a dopriať! 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.