Teraz -15% s kupónom: 15BIO

Gemmoterapia dávkovanie a použitie

Základné informácie:

Liečba púčikmi rastlín väčšinou začína detoxikáciou, t.j. užitím najmä brezy, buku alebo dubu počas prvých 3 - 4 dní. Väčšinou sa po detoxikácií využívajú 2 balenia špecifického bylinného prostriedku.
Gemmoterapeutiká aktivizujú, harmonizujú, podporujú, ukľudňujú psychiku ale aj celé fyzické telo človeka.
Podľa vašich špecifických zdravotných problémov si potom môžete vybrať konkrétne bylinné alebo púčikové tinktúry. Niekedy sa názvy liečivých rastlín v češtine a slovenčine odlišujú, takže firma Naděje používa aj identifikácia pomocou písmena a čísla za názvom tinktúry.

  • Tinktúry z púčikov sa označujú písmenom P a číslom
  • Tinktúry z bylín sa označujú písmenom T a číslom.
  • Tinktúry s betaglukánom sa označujú TG (bylinná tinktúra + betaglukán) alebo PG (púčiková tinktúra + betaglukán).
  • Kúry sa označujú písmenom K a skladajú z niekoľkých fľaštičiek tinktúr či už bylinných alebo púčikových, ktoré vzájomným spolupôsobením účinne pomáhajú pri rôznych zdravotných problémoch. Kúry sú zostavené pani Jarmilou Podhornou.

Dávkovanie tinktúr:

  • Bylinné tinkúry: Užíva sa väčšinou 15 kvapiek 3x denne, ak nie je na fľaštičke uvedené inak.
  • Púčikové tinktúry: 1 kvapka na 1 kg hmotnosti na deň. Rozdeliť na 2-3 dávky. (príklad hmotnosť je 60 kg, to je 60 kvapiek na deň, túto dávku si rozdelíme na dve alebo tri dávky teda 20 kvapiek 3x denne alebo 30 kvapiek 2x denne)
  • Tinktúry s betaglukánom Užíva sa 1 kvapka na 1 kg hmotnosti na deň. Rozdeliť na 2-3 dávky.

Tinktúry sa užívajú pol hodinky pred jedlom alebo hodinku po jedle.

S klasickými liekmi sa tinktúry môžu užívať, ale si treba nechať medzi užívaním tinktúr a liekov pol hodinky odstup. U citlivejších osôb môže byť dávkovanie podľa návodu moc silné, v týchto prípadoch treba dávkovanie znížiť na polovicu alebo zvoliť užívanie jednej fľaštičky za druhou.

Bylinné tinktúry sa môžu užívať viaceré naraz. Púčikové tinktúry sa užívajú vždy len jedna. V prípade, že je nutné užívať dve púčikové tinktúry naraz, znížte ich dávku na polovicu.

Upozornenie: Tinktúry nie sú určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Obsahujú 40% alkohol. V prípade potreby užívania u detí sa poraďte s lekárom.

Dávkovanie pri kúrach:

Kúry sú zložené z niekoľkých bylinných a púčikových tinktúr. Sú zoradené vždy najprv bylinné a potom púčikové. Bylinné "T" sa môžu užívať súčasne (najviac 2-3 fľaštičky) a k ním sa priradí jeden púčikový výťažok "P" v poradí prvý v kúre vedľa bylinných. Väčšinou je to drenážny prostriedok brezy.

Fľaštičky pretrepeme a dávkujeme jednu po druhej na lyžičku, dáme do úst chvíľu podržíme v ústach a prehltneme. V prípade že niekomu vadí prítomnosť liehu môže kvapky dávkovať na polievkovú lyžicu do vlažnej vody alebo čaju. Tak sa postupuje až do využívania fľaštičky. Čas užívania je pol hodinky pred jedlom alebo hodinku po jedle.

Kúra väčšinou obsahuje najviac 6 fľaštičiek a končí sa využívaním všetkých postupne do konca. To znamená ak dôjde bylinný výťažok skôr ako doužívate všetky púčikové, pokračujete bez bylinných ďalej /alebo naopak/. Kúra je asi na 3-4 týždne užívania a po jej využítí je možné naviazať ďalšiu kúru, buď opakovane tú istú alebo naväzujúcu podľa aktuálneho zdravotného stavu. Je to vždy individuálne a pri dlhotrvajúcich ťažkostiach treba užívať čo najdlhšie a medzi kúrami robiť prestávky. Prestávka sa robí minimálne 14 dní po využívaní druhej kúry, ale pokiaľ nie sú závažné problémy odporúča sa urobiť prestávka väčšia.

Tinktúry Naděje sú doplnok stravy a ich účinok je hlavne na fyziologickej úrovni, harmonizujú, čistia, posilňujú, a užívajú sa hlavne ako prevencia a to si treba uvedomiť. Zdravie si máme uchovávať a organizmus udržovať z vnútra tak ako ho udržujeme aj z vonku. A k tomu nám príroda poskytuje nemalé možnosti. Ak už sa dostavili zdravotné ťažkosti, tak nám bylinky môžu pomôcť, ale chce to čas a trpezlivosť.

Tinktúry Naděje si môžete kúpiť tu

Prehľad tinktúr firmy Naděje a ich účinkov

Informácie o gemmoterapii a firme Naděje