Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Gemmoterapia a tinktúry Naděje

gemmoterapiaČeská firma Naděje sa špecializuje na výrobu bylinných tinktúr, mastí, olejov a výluhov. Na výrobu tinktúr a ostatných výrobkov používa predovšetkým vlastné suroviny, ktoré dôsledne sleduje a kontroluje . Liečivé rastliny pre výrobu liečivých tinktúr má sú kontrolované už od ich zasiatia až po finálne spracovanie.
Pri vývoji a výrobe používa najmodernejšie poznatky a výskumy z alternatívnej medicíny a bylinnej liečby. Zber bylín se prevádza v optimálnej dobe tak, aby si uchovali maximum účinných látok. Prísnej kontrole podlieha aj výroba tinktúr a ich uskladnenie. Všetky výrobky firmy Naděje sú schválené Ministerstvom zdravotníctva ČR ako výživové doplnky.

Majiteľkou spoločnosti je pani Mgr. Jarmila Podhorná. Vyrábať bylinné tinktúry sa rozhodla po preštudovaní Herbára liečivých rastlín od pána Janču a Zentricha – známych českých alternatívnych liečiteľov. Štúdiom a vlastným intenzívnym záujmom získala mnoho poznatkov o alternatívnej medicíne a o novom liečebnom smere - o gemmoterapii . Účinky výťažkov získaných z púčikov rastlín (gemmoterapeutík) na ľudský organizmus ju natoľko oslovili, že sa rozhodla vyrobiť prvé vlastné tinktúry. Úspechov v liečení jej tinktúrami bolo čoraz viac. Preto chcela, aby jej tinktúry boli dostupné pre všetkých ľudí, ktorí ich potrebujú a majú záujem sa nimi liečiť.

Špecializuje sa na výrobu cenovo dostupných prípravkov bez nežiadúcich účinkov. Tinktúry Naděje majú zároveň aj preventívny a detoxikačný účinok, čím umožňujú chorobám predchádzať. Pomáhajú pri širokej škále zdravotných problémov, či už chronických alebo občasných. Najlepšou vizitkou práce pani Podhornej sú spokojní ľudia, ktorí si vďaka jej tinktúram zlepšili zdravotný stav. Firma Naděje vyrába dva druhy tinktúr - bylinné tinktúry získavané zo samotnej byliny a rastliny a potom púčikové tinktúry (gemmoterapeutiká) získavané z púčikov rastlín. Tinktúr je viac ako sto druhov.

Mimoriadne účinné sú tinktúry vyrobené z púčikov rastlín - gemmoterapeutiká. Rastlina v púčikoch prechováva svoj genetický potenciál, preto v nich zhromažďuje najcennejšie látky, ktoré telo zotavujú a súčasne vytvárajú aj obranný mechanizmus - prevenciu proti chorobám. Extrakty z púčikov preto obsahujú mimoriadne hodnotné a unikátne látky, ktoré sa v inej časti rastliny nevyskytujú. Sú to rôzne hormóny, enzýmy, minerály, stopové prvky, vitamíny a ďalšie látky, ktorých má ľudské telo skoro vždy nedostatok. Laicky povedané, púčiky obsahujú silu budúceho kvetu, koreňa a celej rastliny, či byliny. Preto sú gemmoterapeutiká také mimoriadne účinné.

Gemmoterapia prináša pozoruhodné výsledky i pri ťažko liečiteľných chorobách, napr. pri borelióze, pri rôznych krvných a nervových ochoreniach. Kombináciou rôznych tinktúr na základe dlhoročných skúseností vznikli tzv. „kúry", sú to zostavy tinktúr zložené z niekoľkých tinktúr bylinných aj z tinktúr z púčikov. Spoločne komplexne pôsobia na organizmus, liečia a zlepšujú zdravotný stav pacienta.

Gemmoterapia sa šírila najmä vo Francúzsku a dnes je najviacej rozvinutá v krajinách ako Belgicko, Kanada, Švajčiarsko, Taliansko a Španielsko. Vďaka firme Naděje a pani Podhornej sa gemmoterapia rozšírila aj V Čechách a na Slovensku.

Tu si môžete pozrieť prehľad výrobkov firmy Naděje a ich účinky

Tu si môžete kúpiť tinktúry Naděje