Krémové farby na vlasy

Ako farbiť šediny

Farbenie šedivých vlasov prírodnou farbou je špecifické. Poradíme vám, čo môžete očakávať a ako postupovať.

Henna tvorí prevažnú väčšinu farebných pigmentov v prírodných farbách na vlasy. Keďže šedivý vlas má inú štruktúru ako pigmentovaný vlas, henna sa nedokáže tak intenzívne na vlasy prichytiť. Preto je potrebné farbu nechať pôsobiť dlhšie (aj niekoľko hodín), prípadne farbenie opakovať.

Dôležité je aj zvolenie vhodného odtieňa. Z krémových farieb Logona sa odporúča na základe skúseností zmiešať medenú blond farbu a nugátovohnedú farbu. Táto kombinácia vytvorí najsýtejšiu farbu pre prekrytie šedín.

Nikdy si šediny nefarbite čiernou prírodnou farbou. Čierna obsahuje aj modré pigmenty, čo by na šedivých vlasov zanechalo nevhodný efekt.

Vlasy zbavte silikónov pomocou prírodných šampónov. Môžete použiť prírodný šampón Logona na mastné vlasy s medovkou, ktorý dobre zbavuje vlasy nečistôt, mastnoty a zvyškov stylingových prípravkov. Výborný je aj žihľavový šampón alebo šampón s bahnom rhassoul (lava erde). Ak chcete vlasy na farbenie naozaj dobre pripraviť, použite Logona prípravok pred farbením. Potom vyberte vhodný odtieň, pohybujte sa hlavne medzi odtieňmi svetlejších hnedých ako nugátovohnedá, orieškovo hnedá, prírodná hnedá, gaštanovo hnedá. Vlasy zafarbite podľa návodu na použitie a farbu nechajte pôsobiť minimálne 2 hodiny.

Odporúčame však farbenie šedivých vlasov vyskúšať na jednom pramienku, aby ste vedeli, aký výsledok môžete očakávať.

Henna obľúbená prírodná farba na vlasy

Farbu na vlasy henna poznáme všetci, ale viete z čoho vlastne henna je ? Je to kerovitá rastlina so zelenými listami, ktoré obsahujú farbivo. Pochádza z Afriky, Ázie a Oceánie. Po stáročia sa farbivo získané z tejto rastliny (Henna lawsonia) používa na farbenie vlasov, tetovanie ale aj farbenie látok. Henna obsahuje veľa červených pigmentov a veľmi dobre sa viaže s proteínmi. Práve preto henna veľmi dobre regeneruje aj poškodené vlasy.

Niektorí výrobcovia prírodných farieb na vlasy (Logona, Sante) využili pozitívne účinky henny, ktoré ešte obohatili ďalšími zložkami prospešnými pre vlasy. Sú to najmä výživné rastlinné oleje a rastlinné proteíny, ktoré vlasy posilňujú. Prírodné farby Logona sú vytvorené z rastlinných pigmentov, kde je základom henna obohatená aj o ďalšie rastlinné farbivá, aby bolo možné dosiahnuť aj rôzne odtiene blond, červených a hnedých farieb na vlasy. Jedinečná paletta prírodných farieb Logona spraví z vašich vlasov zaujímavý originál.

5 položiek celkom
Krémová farba na vlasy Medená blond LOGONA
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€16,84

Krémová prírodná farba na vlasy. Odtieň medená blond 200.

Kód: LOG03002
kremova farba na vlasy medeno cervena logona 1
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€16,84

Krémová prírodná farba na vlasy. Odtieň medeno červená 210.

Kód: LOG03003
kremova farba na vlasy vinovocervena logona 2
Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€16,84

Krémová prírodná farba na vlasy. Odtieň vínovočervená 220.

Kód: LOG03004
gastanovohneda kremova
TOP PRODUKT Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€16,84

Krémová prírodná farba na vlasy. Odtieň gaštanovohnedá 230.

Kód: LOG03005
nugatovo hneda kremova
TOP PRODUKT Ušetri 15% s kupónom: 15BIO
€16,84

Krémová prírodná farba na vlasy. Odtieň gaštanovohnedá 240.

Kód: LOG03006