Happy Weekend doprava zadarmo pri nákupe nad 30 EUR - tak kúp si niečo !

Schizandra čínska - plody čistoty

 
 
Táto zmes obasahuje sušené plody schizandry čínskej. Shizandra patrí medzi silné prírodné antioxidanty.
€5,39
Značka Henan Wanxi
Kategória Z prírody
Zvoľte variant
Kód tovaru NTE002 váha: 50 g Momentálne nedostupné €5,39
 

Domovinou tejto opadavej drevnatej liany je Ďaleký východ, severná Čína, Kórea a Japonsko, kde rastie na ohromných plochách. Zrelé plody s dvomi obličkovitými semienkami vo vnútri sa zbierajú na jeseň. Po zbere sa pretriedia a sušia na slnku.

Shizandra obsahuje ligníny a silice. V šupke plodu (oplodie) sú organické kyseliny, napr. citrónová, jablčná, vínna, flavonoidy a sacharidy. V semene sa nachádzajú o. i. voľné mastné kyseliny, vitamíny C, E a betakarotény. Obsahuje schizandrin, ktorý posilňuje imunitný systém, pôsobí povzbudivo na nervový systém a pamäť, napomáha tráveniu a pôsobí tonizačne na pečeň, pľúca a obličky.

Podľa moderných výskumov stimulujú plody srdcový a cievny systém, majú povzbudzujúce účinky na centrálny nervový systém, pretože zvyšujú odolnosť tela voči stresu a námahe. Podporujú dýchanie a pomáhajú pri liečbe kašľa s dýchavičnosťou, zvyšujú krvný tlak a zlepšujú ostrosť zraku. Používajú sa pri liečbe asténie, depresívnych stavov, hypotónie, alergií, potravinových alergií, sinusitíd, cukrovky, astmy, vracajúceho sa kašľa a nádchy.

Shizandra patrí medzi silné prírodné antioxidanty, a tak ochraňuje telo pred splodinami organizmu a vnútornými toxínmi tým, že napomáha okysličovaniu krvi. S úspechom sa používa na podporu prirodzenej detoxikácie po požití alkoholu, cigariet či iných drog. Shizandra sa môže používať aj preventívne na posilnenie obranyschopnosti tela ako všeobecne bezpečné a netoxické tonikum.

Upozornenie: Shizandra nie je vhodná pri hypertenzii, epilepsii a ranom štádiu kašľa s nachladnutím. Plody schizandry môžu vyvolať sťahy maternice, preto sa tiež neodporúča tehotným ženám.

Podľa tradičnej čínskej medicíny posilňuje schizandra obličky (dopĺňa esenciu obličiek), rodí tekutiny, zastavuje potenie, zastavuje hnačky a ukľudňuje ducha, preto sa užíva pri nedostatku telových tekutín, spontánnom a nočnom potení, chronických hnačkách, polúciách, zábudlivosti a nespavosti. Schizandra svojimi tonizačnými účinkami dopĺňa základné energie tela a preto sa používa na zachovávanie mladosti a zvyšovanie sexuálnej sily. Hovorí sa, že sto dní užívania plodov schizandry prečistí krv, obnoví pečeň a rozžiari celú bytosť.

Schizandra má účinky na prečisťovanie obličiek a zvyšovanie produkcie žlče, napomáha tráveniu mastnej potravy a preto býva často súčasťou zmesí na zbavovanie tela tuku.

V Číne sa o účinkoch schizandry hovorí nasledujúci príbeh:

Raz jeden človek ochorel tuberkulózou a stále strácal na váhe, až bol tenký ako kmeň bambusu. V dedinke, v ktorej žil, sa ho chceli zbaviť zo strachu, že je choroba veľmi nákazlivá. Jeden sused napríklad navrhoval, aby ho dali do loďky a pri odlive poslali na more, kde by sa utopil. Iný ho chcel upáliť, ďalší zabiť nožom.
Rodičia nebohého muža počuli tieto strašné návrhy a napadlo ich nakoniec isté riešenie. A tak otec k synovi prehovoril nasledovne: „Chlapče, ja aj matka ťa máme veľmi radi, ale nemôžeme ti nijak pomôcť. Môžeme ťa jedine odviezť do hôr, kde sa môžeš schovať pred ľuďmi z dediny. Ak budeš mať šťastie a uzdravíš sa, môžeš sa opäť vrátiť. Ak zomrieš, dozvieme sa to a pochováme ťa". Matke sa pri posledných slovách objavili slzy v očiach, otec hovoril tieto slova tiež iba s problémami.
Stalo sa ako povedal. Muž sa s pomocou rodičov odobral do hôr a tam zostal v jednej jaskyni. Zo začiatku jedol sušené plody, ktoré si priniesol. Zanedlho ich však zjedol, bol však tak zoslabnutý, že nemal silu v okolí hľadať lesné plody. Po mnohých dňoch chcel prestať zápasiť o svoj život a začal hlasno plakať a horekovať.
V lese sa však pohyboval lovec, ktorý akonáhle počul nárek, išiel sa hore k jaskyni pozrieť. Keď mu chorý muž všetko vyrozprával, povedal mu lovec: „Ja som len prostý lovec, nie som lekár. Obávam sa, že ti nemôžem pomôcť. Môžem ale nazbierať nejaké plody, ktoré rastú tu v okolí. Lovec nazbieral plodov na 10 dní....
Desať dni stačilo zoslabnutému mužovi, aby získal toľko sily, že mohol zbierať plody sám.
Po niekoľkých mesiacoch zbierané plody chorého skutočne z tuberkulózy uzdravili a tak sa opäť vrátil domov do dediny. Keď jeho rodičia a dedinčania uvideli, že je nažive a zdravý, nemohli uveriť vlastným očiam, a tak im všetko musel dopodrobna vyrozprávať. Traduje sa, že tento muž sa dožil sto rokov

Zloženie: 100% sušené plody Schizandra čínska (Schizandrae fructus)

Dávkovanie: 5 g denne, maximálne 10 g

Spôsob prípravy: Pripravte si cca ¼ l vody na vývar a pridajte plody. Varte asi 5-10 min na miernom ohni. Je možné užívať aj surové, v tomto prípade je potrebné plody požuť v ústach.

Upozornenie: Je potrebné dodržiavať tradičný čínsky spôsob prípravy, t.j. nepoužívať kovové predmety počas celej doby prípravy, variť v sklenenej, či kameninovej nádobe a na miešanie a cedenie používať drevené, prípadne umelohmotné predmety. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.